reis tarafından yazılan mesajlar

1. R

Hırdavat Görselleri HQ

Linkler çalışmıyor hocam ilgilenirsenin memnun oluruz.
  2. R

corelde nesneyi veya yazıyı transparan haline getirmek?

@Yasemin Uyar Hocam lens i seçip trasparency yaptığımda corel korkunç bir şekilde kasılıyor ve neredeyse kullanılamayacak hale geliyor.:confused: Bu durum normalmidir ?
  3. R

Corel de bir resimdeki yazı fontunu bulmak çok kolay

Hocamçok güzel bir paylaşım teşekkür ederim.Daha geçen gün bir fontun ismini arıyordum. Ama bu gösterdiğiniz şekilde yapmaya çalışıyorum fakat bende olmuyor. Kullandığım corel, corel13 bende text menüsünde what the font? kısmı yok ?:confused:
  4. R

Font istek

Merhabalar, resimdeki yazı fontunun ismini biliyormusunuz acaba? Yada elinde bu fontu olan bir arkadaşımız varsa buradan paylaşabilirmi ? Saygılar.
  5. R

Plotter bakımı

Arkadaşlar plotter bakımının nasıl yapılacağını anlatacak bir arkadaşımız yokmu forumumuzda?:(
  6. R

KERVAN RESMİ (istek)

Yaşar hocam alakan ve zaman ayırıp uğraştığın için çok teşekkür ederim. Siz deve vektörünü göndermeden önce baskıyı foruma eklediğim resimle basmıştım. Sizin yolladığınız vektörden sonra ise yukardaki çalışmayı yaptm. Keşke baskıdan önce elimde olsaydı ama sağlık olsun bundada vardır bir hayır...
  7. R

KERVAN RESMİ (istek)

Merhabalar, bu sabah foruma girdiğimde sn.Yaşar Karadeniz beyin yolladığı kervan vektör çizim dosyası üzerinde corelde çalışma yaptım ve aradığım resmi çizmeye çalıştım. Keşke bu vektör daha önce elime ulaşsaydı zira bu vektörü bulamamıştım ve tabelaya foruma eklediğim resmi bastım direk.Tabi...
  8. R

Plotter bakımı

Merhabalar,DGI omega60 plotter ım var. Plotter ımdan çok memnunum anack eski atölyemizde tozlu bir ortamda çalıştı plotter.Aslında şuan en ufak bir sorunum yok ama plotterın bakımını yapmak istiyorum. Kafanın gidip geldiği rayda hiç yağ kalmadı. Yani şuan kuru ve bu durumun makinaya zarar...
  9. R

KERVAN RESMİ (istek)

Hocam dekupe yapmaya uğraştım ama zemin rengini tutturamıyorum.Fhotoşhopta yapılmış sanırım bu resim ve ben fhotoşhop kullanamıyorum.:( Bu sıralar yeni yeni uğraşmaya başladım fhotoşhop la ve forumda fhotoşhop derslerini takip etmeye başladım fakat epey uzun sürecek öğrenmem.:)
  10. R

KERVAN RESMİ (istek)

Merhabalar,öncelikle konuyu yanlış yere açmış isem özür dilerim. Bir müşterimin tabelasının baskısını değiştireceğim.Müşterim diğer işyerlerindeki tabelalarının aynısını istiyor. Ve diğer tabelalarında kervan konvoyunun bu resmi var. Nette okadar aramama rağmen bulamadım.Bu resimi müşterinin...
  11. R

Araç Giydirme için Bütün Modellerin Teknik Çizimler-Vektör

@neo32 Hocam corel 13 kullanıyorum.Plotterımda ise casmete ile kesim yapıyor. Corelde hazırladığım dosyayı casmete atıp ordan kesim yapıyorum.Geçenlerde bir renault master geldi. Okul taşıtı olacaktı.(Tabelacıyım bu arada) Sizin verdiğiniz dosyadan reno master i buldum ve arka kapılarının kesim...
  12. R

Kolay Neon ve Led etkisi

@hear Hocam öncelikle ilgin ve zaman ayırdığın için teşekkür ederim.Manuel olarak led dizi yapabiliyorum zaten orda sorun yok. Benim istediğim seri şekilde led dizimiydi ve mm.lik olmasıydı. Bu geçen zamanda bu işlemin tek başına corelde yapılamayacağını,ledtol programının gerekli olduğunu...
  13. R

Ateş ile suyun hikayesi (Can Yücel)

Güzel bir hikaye severek okudum. Paylaşım için teşekkürler Yasemin hanım.
  14. R

Araç Giydirme için Bütün Modellerin Teknik Çizimler-Vektör

Hocam paylaşım için teşekkürler. Dosyayı indirdim fakat folyoyu neye göre keseceğiz anlayamadım. örneğin bir arabanın kapısını kaplayacağız.Kapının şeklini alıyorum fakat bir sürü kesim veriyor.Bunların hangisi folyoyu keseceğimiz çizim anlayamadım.:abzurt:
Yukarı Alt