Arama sonuçları

1. M

EXIF bilgilerini Hakkında.

Ben silme gibi yazmışım, evet.Sonuçta exif bilgilerini silmenin kestirme ve sağlam bir yolu bu.İşine yarar mı birilerinin , yarar..Yaramazsa, gereksizse komple silsin yetkisi olan arkadaş mesajı.Yani konunun çok dışında buraya uymuyor, kimsenin de işine yaramıyorsa silin böyle mesajları...
  2. M

EXIF bilgilerini Hakkında.

Photoshop içinde "save for web..." ilekayıt seçeneğini açıp sağdaki panelde "metadata" değerini "none" olarak seçerseniz bütün exif verileri silinir.Aksi takdirde resmi photoshopta ne zaman açıp üzerinde değişiklik yaptığınız gibi veriler dahi kayıtlıdır. Resmin içindeki exif datayı görüntüleme...
  3. M

Dpi / Pixel / Tram Sıklığı / Çözünürlük / Baskı çözünürlüğü nedir?

Bu makale gerçekten web ortamında Türkçe olarak bulunabilen, konusundaki en faydalı ve kaliteli örnek sanırım.Teşekkür ediyorum bunu paylaştığınız için. Benim eklemek istediğim şey, Grafiker arkadaşların da katılacağı üzere yeni başlayan veya tasarım sonrası aşamalarda çok fazla bulunmamış...
  4. M

Photoshop Web tasarım yardım.?

Siz tasarımı photoshopta bütün halde oluşturacaksınız, butonlar dahil...Daha sonra tasarımı slice edip böldüğünüzde buton olarak düşündüğünüz parçalara link vereceksiniz. Yani hareketli düşünmüyorsanız, butonları sayfadan ayrı başka bir dosyada tasarlamanıza gerek yok.
  5. M

300 ve 72 dpi hakkında

@Erkan Nehir Bu satırlar Teknik Bilgiler/Mac Ve 300 Dpi konulu forum başlığından alınma.İsterseniz o cümlenin altını bir daha çizelim :"tam aksine, iş büyüdükçe DPI yükselmeliki görsel daha net çıksın." Anlamadığım bir nokta var, şimdi siz dış mekan baskıda 72 dpi olmaz diyorsunuz öyle...
  6. M

300 ve 72 dpi hakkında

Bizim burada yazdıklarımız gizli saklı zor ulaşılan bilgiler değil.Dolayısıyla itibar kaybeden siz oluyorsunuz maalesef, kusura bakmayın.Bu konuyu okuyan herhangi bir arkadaşım sözlerimizin sağlamasını rahatlıkla yapar.En yakınınızdaki bir reklamcıya gidin veya internetten şehrinizde bulunan bir...
  7. M

300 ve 72 dpi hakkında

Açıklamalarınız cevaplanmış soru üzerine yanıltıcı ve kafa karıştırıcı bilgiler içeriyor.faydalı olmak adına her ayrıntıya girmeden verilen cevapları sizin gibi eşelersek sizin de yanlışlarınızı sıralamaya başlarız. Bir kere ben herhangi bir yerden duyum filan değil, iş içinden gelen...
  8. M

300 ve 72 dpi hakkında

Arkadaşların güzel açıklamlarına ek olarak öncelikle size tavsiyem forumun corel draw ana başlığındaki sabit konuların ikincisini, baskıya iiş göndermeden önce yapılacakların hatırlatmasını okumanızdır. Matbaaya yollanacak işlerde 300 ve üzeri dpi yaygın olarak kabul edilendir. Dış mekan...
  9. M

Corel'de magnet

Bence siz soldakini tercih etmelisiniz.Hatta bu bir genelleme olarak kabul edilebilir.Her tasarımın, her figürün kenarlarına en yakınındaki rengi çekerek taşırma payı vermek mümkün olmaz, zaten sonuçtan da memnun kalınmayacağı örnek olarak ele alınan magnetin durumundan belli olmakta. Figür...
  10. M

Corel'de magnet

Magnetin ölçüleri genellikle baskıyı yapan yer tarafından belirtilir.Mesela özel kesim magnet 5x8 der..Bu ölçüde bir alan içine çalışmayı yaparsınız ve kenarlara ,yani pen tool ile çizdiğiniz dış hatların tasarım alanıyla arasına yaklaşık 2-3mm kadar boşluk bırakırsınız. Genellikle de bu iş...
  11. M

COrelde otomatik cizdirme varmidir?

Bu konuda örnek olarak göstereceğiniz bir çalışmayı yüklemeniz daha faydalı olur.Arkadaşlar yazmış sonradan farkettim.En azından bir yöne kanalize olunup net cevap verilir.
  12. M

Kutu harf tasarımı

Cevap verilmiş ama yine de net biçimde bu konuda çalışma yapan herkese faydalı olması açısından kısaca açıklayayım. Kutu harf için siz sadece yazıyı yazıp, varsa amblem vs. ekleyip gönderiyorsunuz.Zaten harflerin yan kısımlarını kesmek, köşebent atmak gibi işler tamamen imalat-montaj alanı...
  13. M

ACİL 2013 takvimi vektörel

Webde 2013 takvim diye aratınca cdr dahil farklı formatlarda çıkıyor ancak ilk kaynaklarını bulamadım.Kolay gelsin.
  14. M

efekt yardımı

Soruyu soran arkadaş "nasıl yapılıyor" demiş, "Bana bir tane yapın atın" dememiş ki hazırcılık olsun. Doğrusu bu çalışma grafikten ziyade resim sanatının alanı içinde.Yine de photoshopta buna benzer bir işi yapmayı deneyip, başarırsam buraya video ders yüklerim inş. "Airbrush"...
  15. M

Corel'den Photoshopa aktarma

Arkadaş güzel cevaplamış sorunuzu.Öncelikle meselenizin temel çözümü vektör formatı ve bitmap formatı arasındaki farkı net olarak araştırmanızdan geçiyor. Sorunuzun cevabına gelince, anladığım kadarıyla program size taşıdığınız çalışmanın "path"lerini soruyor, yani vektörü oluşturan...
  16. M

Illustrator'den Corel'e aktarma

Eps, ai, pdf, svg gibi vektörel format uzantılı kaydettiğiniz dosyaları bir programdan diğerine aktarabilirsiniz. Illustrator'e Corel'den dosya almak, Illustrator'den Corel'e dosya almaktan daha zordur.Corel tüm vektör uzantıları bağrına basarak alırken Illustrator orjinal Corel uzantısı olan...
  17. M

Şaşı Göz Düzenleme

Yukarıda da söylendiği gibi görseli (özel değilse) yüklemeniz faydalı olabilirdi.Ama resmin özel olduğunu farzederek yazacak olursam, bu iş için resmin durumu, şahsın pozisyonu gibi önemli etkenlere göre kullanılacak yöntem değişir. Mesela bu bir portre ise, veya cepheden çekilmiş bir resimse...
  18. M

başka bir altarnatif varmı acaba?

Sorunun cevabı çok basit: "quick mask" Layers paneli altındaki simgelerden biri quick mask(hızlı maskeleme) aracıdır.Buna tıkladığınızda layer simgesinin (katman simgesi) yanında bir dikdörtgen daha belirir.Bu seçiliyken gradyen ile siyah beyaz geçişi maske üzerine(bildiğiniz ekrandaki resim...
  19. M

Bu efekt nasıl veriliyor ?

@Drage Ben zaten sizden bahsetmedim, arkadaşın biri çalışmanın nasıl yapılacağını anlatmış (Tarkan...)Ondan sözediyordum.Neyi öğrenmeye ihtiyacınız olup olmadığı sizin bileceğiniz iş zaten biz konuya yorum yapıyoruz.
  20. M

Yardımcı olur musunuz ?

En üstteki introya bakarak manuel olarak yapabileceğini düşündüm, yanılmış olabilirim.Ama yazıya istediği hareketi verirken aynı işlemi ışığa da uygulayabilir diye düşündüm.Optical flares dediğiniz hazır plugin C4d içinde kullanılıyor mu?Yoksa After Effects uygulaması mı?
Yukarı Alt