Arama sonuçları

1. futurist

Online matbaa önerisi

Online matbaa araştırıyorum. Kişisel tasarımlarım için olacağından mümkün olduğunca ucuz ve sorunsuz bir site önerebilirmisiniz. birisi turmatsan önermişti en kalliteli makineler onda ve ucuz demişti özellikle ofset istiyorum ama dijital transfer 3d bütün baskı önerileride olur...
  2. futurist

sitesinin hız ve performansını ölçmek isteyenler

Arkadaşlar siteniz varsa ve sitenizin kaç saniyede açıldığını ve bu saniye ile diğer sitelerle ortlaması gibi birçok özellik öğrenmek isterseniz süper bir site linki veriyorum. ardından size aynı zamanda bir sorumda olacak cevaplarsanız sevinirim. http://tools.pingdom.com siteye girin...
  3. futurist

farklı dillerde sitenizin aramalarda çıkması için ne yapmalı?

senaryo şu arkadaşlar bir site kurdum kurduğum siteye yazı yazarken aklıma şu geldi türkçesi olmayan bir kişi bu yazdığımı nasıl okuyacak? dedim ki yukarıya bir "eng butonu" koyup bütün siteyi ingilizceye çevrireyim. hep çok dilli sitelere hayrandım önceden neyse butonu koydum ama sonra...
  4. futurist

<meta tagların yeri?

<meta name.... sitemizin arama motorlarında çıkması için yazılması gerekiyor. html içinde head içine yazılıyor fakat ben index.html içine yazdım ama buna bağlantılı 8 menüye ait html sayfam var, bununda bağlatılı sayfalar var, bu meta taglarını hepsine mi yazacağız yoksa sadece index e yazmak...
  5. futurist

site nasıl yayınlanır

domain aldım hosting aldım sitemide yaptım şimdi yayınlayacağım ama nasıl? ftp şifresiyle filezilla programınba giriyorum dosyayı httpdocs dosyası var sadece onun içine sürüklüyorum aktarmaya başlıyor. birinde yaptım siteyi açamya çalıştım resimler yok sadece yazılar vardı. tekrar programa...
  6. futurist

a href ile link veriyorum linke gitmiyor yardım lütfen

alt alta oluşturduğum yazıların arasına link veriyorum hepsi çalışıyor ama sondaki çalışmıyor. daha doğrusu linkin üstüne gidince el şeklinin çıkması lazım normal yazı gibi duruyor. link verdiğim adreste sorun yok aynı adresi yukarıya taşıyınca çalışıyor. yukarıdaki çalışan linki aşağıya...
  7. futurist

Standart site kursanız ne ile ilgili olurdu

bir site kurmak istiyorum. birkaçtane fikrim var ama kararsızım. site kurmak isteseniz hangi alan ve konularla ilgili olurdu? Ben sağlık sitesi düşündüm. Çünkü sağlık siteleri bizde çok dağınık geliyor. o yüzden anatomiden ilk yardım hastalıklardan hastanelere kadar birçok bilginin olacağı bir...
  8. futurist

Klasörden html dosyasi çekmek

Merhaba arkadaşlar. bir sayfa oluşturdum. o sayfada arşiv yapmak istiyorum mesela sözlük sayfasında a.html b.html c.html gibi ayrı sayfalar oluşturacağım bunlar dağınık durmasın diye bir klasör e kaydettim mesela <div id="liste" align="left"> <ul> <li><a href="a.html">a</a></li> <li><a...
  9. futurist

menülere basınca aşağıya kayan otomatik sayfa yapımı nasıl oluyor

arkadaşlar birçok sitede görüyorum. yukarıda menüler oluyor mesela anasayfa hakkında iletişim diyelim hakkımda ya basınca sayfa yavaşça oraya kayıp duruyor. anasayfaya basınca tekrar yukarı çıkıyor. araştırdığım üzere jquery ile yapılıyor. çok yerde örnek buldum hatta dosyalarını dowland...
  10. futurist

div büyüklüğünü ayarlamak ve margin: auto yaptığım div farklı ekranda kayıyor

bir site hazırladım. herşey süper tam sitediğim gibi. fakat şöyle birinci sorunum oldu: width:1894; height:1000px; li bir div oluşturdum içine background atadım sonrada bu div içine tekrar bir div oluşturdum. margin: auto auto ile orataladım. 1920 px lik monitöde tamam ama 1024 de aaçarsam...
  11. futurist

Başım CMYK ile dertte yadım lütfen

Arkadaşlar. Bilirsiniz ki tasarım çeşidine göre renk kodu kullanılıyor web içinse RGB baskılar için CMYK kullanılıyor. Tamam buna karşı değilim. Şayet şuda bir gerçek baskı işine girmiş herkesin nerdeyse 1 hatası vardır baskıda. ekranda gördüğün güzel fıstık yeşilini koymuşsundur. baskıya...
  12. futurist

gunnar gözlük bilgisayar gözlüğü- bilgisi olanlar lütfen yorum yazın

Bildiğiniz üzere grafikerlik nerden bakılırsa en 12 saat bilgisayar karşısında durmak demektir. Bazen bilgisayarın önünde uyumak gibi aşırıya kaçanlarda vardır. Burada kendimi söylemiş olıuyorum. Hal böyle olunca gözlerin iflas etmesi içten değil. Göz bozulduktan sonra vay ne yapayım demeden...
  13. futurist

tabelaya resim ve yazı kabartmalı yazı yazımı yardım lütfen

bir tabela yaptımama üstüne resim de atamak istiyorum. programa resmi alıyorum ama tabelaya yapıştıramıyorum. boşlukta kalıyor. nasıl yaparım yöntemlerini yazarmısınız. Birde tabelanın ayak kısmında kabartmalı yazı yazmam gerekiyor :( nasıl yaparım kolay yöntemlerden anlatırsanız çok iyi...
  14. futurist

Baskı---Yanlışımı söylermisiniz

Merhabalar.Ben size birşey anlatacağım sizden ricam siz bu anlatığımın eksik kısımını tamamlamanız yada yanlış kısmını düzeltmeniz olacak. Ben hayali bir kartvizit yapayım. Bu yaptığım 1- programı açıyorum(illustrator yada photoshop) 2 karşıma "yeni dosya" sayfası geliyor 3- photoshop...
  15. futurist

promosyon çanta basımından anlayan varmı?

nowowen ve implex kumaş üzerine tasarım yapacağım sonra baskıya gönderecekler çalıştığım şirket fakat baskı matbaa hazırlığını hiç bilmiyorum. lütfen baskı öncesi yapmam gereken teknik ayarlamalar nasıl olmalı püf noktalarını yazarmısınız. benim tasarımlarım hep internet odaklıydı. matbaaa işine...
  16. futurist

yardım!!resime zoom kutusu eklemek

bir satış sitesi gibi site yaptım diyelim her resime tılayınca bir kutu açılacakhareket ettikçe o kısmı göterecek. örnek site: Leather Moto Jacket - Victoria's Secret hangi kodla yapılıyor öğreneceğim kaynak verirmisiniz internet üzerinden tabi
  17. futurist

acil asp öğrenmem gerek yardım

Ben kursa gidiyorum dreamweaver öğrendim. html ve css yeni olarak üstüne şuan eklemediyim. kurs içerisinde site falanda kurduk kendi çapımda. şimdi işe girdimşirketin web sitesini yapmak istedim. benden önceki yapan çok basit yapmış ben biraz daha şık birşey yapmak istedim. üstelik DİA denilen...
  18. futurist

dreamweaver live view ve multiscreen menülerini bilenlerden yardım isitiyorum

merhaba arkadaşlar. ben uzun zamandır bir proje üzerinde çalışıyorum. yaptığım sie görünümünün her monitörde aynı görünmesini istiyorum. İnterneti talan ettim ve bazı sonuçlara ulaştım. şimdi bunları deniyorum. ve çalışmalarımı görmek için her seferinde farklı monitöde nasıl diyerek "...
  19. futurist

bilgisayarı tanımayana web tasarımını anlatıyorum.

Merhabalar Şimdi ön hazırlık olarak şöyle düşünmenizi istiyorum. Bir telefon kulubesine giriyorsunuz. avizeyi kaldırıyorsunuz. ve bir anda başka yerdesiniz (itiraf ediyorum bu sahneyi matrixden çaldım:) Neyse devam ediyorum bir bakıyorsunuz ki tepenizde uçan arabalar. düşünce gücüyle...
  20. futurist

reset.css nedir -browser(tarayıcı) uyumu sorunum

konuyu nereye açacağım karıştırdım ama kusura bakmayın. web sitesi hazırlarken chrome firefox ve internet explorer arası gidip geliyorum. tüm browserlarda aynı dursun diyorum. fakat chrome da herşey istediğim gibiyken firefoxda absolute yaptığım divler aşağıya kaymış oluyor. internet explorer...
Yukarı Alt