Arama sonuçları

1. yaprak

Yıldızlı Gökyüzü Görüntüsü Oluşturmak ( resimli anlatim )

yeni bir çalışma alanı oluşturalım, 800*600 (Ctrl+N)background beyaz seçelim filter => nois=>add noise seçelim ve açılan pencerede amount bölümüne en sonuna kadar getirelim ve en alttaki monochromatic sekmesini işaretliyelim sonrada ok diyelim. Image>adjustmenst>threshold sekmesini...
  2. yaprak

Kuma yazılan yazı ( resimli anlatim )

Konu: Boş bir Photoshop sayfasında, kum dokusu oluşturarak ya da bir fotoğraf bularak, yazı yazma efekti oluşturma Merhabalar, Öncelikle arap-kadri nin verdiği o küçük ipucuyla başladım.Açtığım dosyaya renk olarak #A9834F rengi ile doldurdum. Daha sonra Filter-Add Noise- Amount:77...
  3. yaprak

"Mektup" ( resimli anlatim )

Konu: Boş bir Photoshop sayfasına, mektup kağıdı yapma. Kağıdın katlanması ve bir yerinde yanık olması zorunlu uygulama 600x600 buyuklugunde bir sayfa açtım. Yapacağım sayfayı 8'e katlayacagımı dusunerek kağıdı 8 esit parça halinde cizmeye karar verdim. Sayfanın üstünde 231x148 büyüklüğünde...
  4. yaprak

gölgeli yazı

Yazınızı yazın. Resim üzerinde bulunmasını istediğiniz yere getirin. Seçili hale getirin ve alfa kanalı olarak kaydedin. Seçililiğini gidermeyin Resminize dönün. Yazı layer'ını görünmez kılın. Çünkü artık orada işimiz bitti. Seçili alanı 2-3 piksel yukarı ve sola kaydırın. 5 piksellik...
  5. yaprak

Photoshop ile Ayna Görüntüsü

Bu son derece kolay çalışmayı yapmak için önce PS'de 300x200 pxl boyutlarında beyaz background rengine sahip bir belge açıyoruz. Daha sonra istediğimiz renkte yazımızı yazıyoruz. Daha sonra "Ceviz" yazısının oldugu layeri yanda isaretli ikona tasiyarak çoğaltıyoruz. Daha sonra...
  6. yaprak

Çekim ortamlarını ve ürünü düzeltme

:)Makinalarla ilgili ürün katoğu hazırlarken en sık yaşanan sorunlardan biridir. Makinalar çok büyüktür, çalıştığı için kirlidir, duvarlar da öyle :) Makinanın bir takım yan kapaklarını takmayı unuturlar, motor kısmı görünür, oysa müşteri görünmemesini ister. Atölye küçüktür ve diaları çeken...
  7. yaprak

yuvarlak boru yapımı

Yuvarlak boru yapalım Şimdi koyu mavi alınımızdan başka bir alan daha seçip boyamamız gerekiyor. Bu alan bizim borumuzun parlamalarını oluşturacak. Bunun için daha önce seçtiğim alanın yarısı kadar yani 50 piksellik bir alan seçiyorum ve bunu daha açık bir mavi ile boyuyorum. Bunu da koyu...
  8. yaprak

yaprak

Photoshop / Corel / PSP Ceviz Çiçeği:) MaviKush arkadaşıma özenip abstract bir çalışma yapmak geldi içimden, hazır yapmışkende Ceviz çiçeği photoshopta nasıl olur bir deneyelim istedim. Aşağıdaki gibi oluyormuş. Adım 1: 300x300 bir dosya açıp içine Arial, Verdana, Tahoma fontlarından...
  9. yaprak

brush

http://rapidshare.com/files/79348002/Eyeshadow_Photoshop_Brushes_by_redheadstock.zip.html
  10. yaprak

Yansıma

Konu: Herhangi bir metal eşyanın yanına başka bir obje koyup, yansıma görüntüsü oluşturma Yansıma benim için çok anlamlı bir yarışma oldu.displace filtresini hiç kullanmamıştım.onu öğrenmemi sağladı :)) Yarışma öncesi arşivden 3 tane resim buldum.Kedi ,tencere,ve masa. Onları yeni bir sayfa...
  11. yaprak

Disko topu ve disko style yapımı

Birleştirdikden sonra çemberleri perspective ile şekil veririz. isteğinize kalmış. üzerine disco topunu koyarız ve biraz topu yana doğru eğeriz. topu çemberin ortasına koyarız. topun altına gölge veririz. isterseniz brush ile parlamalar verebilirsiniz. inşallah açıklayıcı olmuşumdur. iyi...
  12. yaprak

Music_Brushes

http://rapidshare.com/files/77199022/Music_Brushes_by_Henda.rar.html muzik brushes resim ekleyemdim ilk defa bişey ekliyorum siteye
  13. yaprak

yaprak

http://rapidshare.de/files/38070244/Foto_raftaki_kar_ncalanmalar___noise__duezeltme__cs2_.doc.html
  14. yaprak

yagmur efekti

Gerçekçi Yağmur Efekti Kaynak Dosyamız, Kaynak dosyamızı açıyoruz ve yeni bir layer oluşturuyoruz.. Edit > Fill > Foreground Color e gelerek, siyah ile dolduruyoruz. Siyah layer seçili iken, Effect > Noise > Add Noise uyguluyoruz ve resimdeki gibi ayarlıyoruz. Ok deyip, Filter > Blur >...
Yukarı Alt