Arama sonuçları

1. mimit

Çizim Ya Da Skeç Yapmak Için Hangi Program?

Yeni bir bilgisayar aldım (Sony Vaio) ve ekranında kalemle çizimler yapabiliyorum. Şimdi tek lazım olan bilgisayarımın bu özelliğini doyasıya kullanabileceğim güzel bir program. Skeç yapabilmek ya da değişik çizimler yapabilmek istiyorum. Biraz ayrıntılı, gelişmiş bir program tercihimdir. Varmı...
  2. mimit

Php sorunu

1 hafta önce php dersine başladık ve bir ödevimi yaparken şuan sinir krizi geçirmek üzereyim. -İki tane kutu var ve kutulardan birine yazı diğerine rakam giriyoruz. -Gönder'e basınca yeni açılan sayfada hangi kelimeyi girdiysek yazdığımız rakam kadar o kelime art arta görüntülenecek. -eğer...
  3. mimit

Wordpress temaları

En beğendiğiniz wordpress temaları nelerdir? En değişik ve en güzel dedikleriniz? En sıradışı temalar? Bu başlık altında paylaşalım lütfen.
  4. mimit

informatik ve information architecture

Okulda gelecek dönem yeni bir derse başlıyoruz. İnformatik dersi. Ben şuanda yabancı bir ülkede yaşıyorum ve okuduğumuz bütün kitaplar yabancı dilde. Tavsiye edebileceğiniz İnformatik ya da Bilgi mimarisi (information architecture) konusunu işleyen güzel türkçe kitaplar / türkçeye çevirilmiş...
  5. mimit

Bu rakamın fontu nedir?

Bu font nedir? http://mehmetakb.se/screen/Untitled-7.jpg Yanındaki noktalarıyla birlikte almak ve sayfa numarası olarak kullanmak istiyorum. Rakamın başındaki be sonundaki noktalar sonradan mı eklenmiş yoksa bu font ailesine dahil bir harf mi bu noktalar?
  6. mimit

resimdeki fontlar nelerdir?

Resimdeki fontları sırasıyla 1 den 6 ya kadar numaralandırdım. Belki 6 ayrı font içerisinden birkaç tane bildiğiniz çıkar ve yazarsanız çok sevinirim. http://mehmetakb.se/screen/Untitled.jpg
  7. mimit

Indesign Dictionary Ayarlari

Indesign'da ingilizce harici baska bir dil icin duzeltme ayarlari yapiliyor mu? Yazilan yaziyi duzeltmek, altina kirmizi cizgi cekerek göstermek icin ayni microsoft word'de oldugu gibi. Ingilizce degil baska bir dilde duzeltme yapmasini istiyorum dictionary icin dilleri ekleyebilecegim bir...
  8. mimit

Pop Art fontlar nelerdir?

Popart a örnek olarak birkac font ismi verirmisiniz? Bu resim pop artmidir? > http://eu.art.com/products/p13735042035-sa-i6487131/robert-indiana-no-two.htm?sorig=cat&sorigid=228302&dimvals=228302-24110&ui=d223f384206e432eb0b6607d042fc379 Bir de noktali noktali fontlar oluyor. Sadece noktalardan...
  9. mimit

Indesign ile yazimiza arkaplan yapmak

Merhabalar. Okuldan verilen bir ödevimle ugrasiyorum. Iki gun icerisinde bitirmem lazim. Adobe Indesign programi ile bir davetiye tasarliyacaginz davetiyemiz Old Style 1600-1900 / Bauhaus ya da Konstruktivism 1915-1930 / Pop Art ya da Punk 1950-1980. Bu ucunden bir tanesi olacak. Neyse, Ben ilk...
  10. mimit

2 tane ''dahsed line'' birbirinin üstüne gelince

Bir kutu oluşturuyorum. Kutu tamamen ''dashed'' yani kesik çizgili. Yalnız kutunun üst kenarı başka bir ''dashed line'' ile kesişiyor. Böyle olunca kutucuğumun üst kenarı diğer çizgi ile kesiştiği yerde, kesik çizgi ''dashed line'' olmaktan çıkıyor ve tek bir çizgi halini alıyor. Hal böyle iken...
  11. mimit

Css Navigation ve Content ilişkisi

CSS ve HTML'i profesyonel anlamda bilmiyorum. Ancak ön bilgim var. Yeni bir sayfa hazırlıyorum ve sayfa şöyle; Herşey bir ''Conteiner'' içerisinde duruyor. -En üstte Header'im var ve orada sitenin adı yazıyor. -Header'in bir altında yatay bir menü var ve sitenin Navigasyonu bu menü içinde...
Yukarı Alt