Arama sonuçları

1. AdverArt

Konser Afiş Tasarımı

@Kerem Taşkın Emin olmamakta haklısınız. eğer bu ihtimal olsaydı çalışma hiç görülmezdi / dosya açılmazdı. Çünkü CMYK /Cyan- Magenta- Yellow - Key renk dizini özellikle yazıcılar ve matbaalar için geliştirilen bir renk düzeni sitemidir. Internet tarayıcıları bu sistemde ki renkleri PC'ler de...
  2. AdverArt

Yazım ve Telaffuz hataları

syn Murat Vardar keşke sadece "Herkes" / "Herkez" olsaydı. Bu saçmalıkları saymakla bitirmek ne mümkün. "Merhaba" oldu "Meraba", "değil mi" oldu "dımı", bir cıvık sunucu sayesinde "Anne anne" oldu "Anane", "Modern" oldu "Moderen", "Aşcı / Ahcı", Eczahane / eczane", "Pastahane / Pastane". Yed i...
  3. AdverArt

Türkçesi varken Neden Yabancı Olanı Kullanıyoruz?

syn Oktay Sinanoğlu'nun birkaç yıl önce yayınladığı "Bye Bye Türkçe" kitabı, daha o tarihlerde bu konuyu bence en iyi açıklayan bir yapıtıydı. Ne üzücüdür ki, sadece Türkçeye yani Ziya Gökalp'in dediği gibi "dil bayrağımıza" veda ettirmediler. Bir çok değerin içi boşaltıldı ve elan...
  4. AdverArt

Konser Afiş Tasarımı

Haziran ayında yer alan bir konuya şimdi cevap yazmak ne kadar geçerli olur bilemiyorum. Ancak ben yine de yazayım. Benim bildiğim kadarı ile bunun iki farklı temel nedeni olabilir. Birincisi PC Monitör leri arasında ki kalibrasyon ayarları. Eğer kalibrasyonlarda uyum yok ve standartlara uygun...
  5. AdverArt

Tavsiyeleriniz

Genç arkadaşım senin yaşının en az üç katı benim meslek hayatım var. Türkçe okur yazar olduğuna göre "Sizin tasarımınıza sadık kalarak söylediklerimi sadece bir taslak olarak örnekledim" ifadesini anlamış olman gerekirdi.
  6. AdverArt

Hz. Peygamber'in Grafik Tasarımla İrşadı.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun
  7. AdverArt

Tavsiyeleriniz

Nihat bey konfiçyus der ki " çok çok uzaklara gidilecek bir yolda olsa yolculuk hep bir adım atmakla başlar " önemli olan nerde olduğunuzu ve nereye gideceğinizi bilmek. Sizin tasarımınıza sadık kalarak söylediklerimi sadece bir taslak olarak örnekledim. buyurun.
  8. AdverArt

Tavsiyeleriniz

Nihat bey şu an vaktim yok ama söylediklerimin görselini yaparak paylaşacağım. Ümit ederim geç kalmam. Bana göre çalışmanızda kullandığınız görsel unsurları yerleştirme şekli daha farklı olması gerekir. Tek tek desenlere gelince; zemin deseni daha çok matematiksel yapıda oysa ana konu elektrik...
  9. AdverArt

deniz manipülasyon

Bence; bir çalışma ile ilgili yapılan karşı öneri veya görüşleri yazarak değil de; ileri sürülen düşünce/düşüncelerin görselini uygulayarak örneklemek daha doğru olurdu. Şüphesiz daha iyi, iyi olanı geride bırakacaktır.
Yukarı Alt