Arama sonuçları

1. musss

Matbaa da grafiker, insan mi makine mi?

Faruk Bey, bu soruları size yöneltirken genel anlamda ajanslara sordum. Tabi ki sizi tanımadığım için; iş sahibi misiniz, bir yerde mi çalışıyorsunuz bilmediğim için direkt size yöneltmedim zaten sorularımı. Sanırım beni yanlış anladınız burada. Bir de şu çek olayına değineyim. Evet çek nakit...
  2. musss

Bir de rica etsem maliyeci veya hesap uzmanı bir yakınınız varsa şu grafik tasarım faturasını ayrı kesmek halinde ne olur, genel basım faturasının içinde yedirilirse ne olur, konusunu danışır mısız.? Dün büyük bir matbaacı ile cepetn konuştum ve sordum. Onun görüşleri de benim görüşlerimi...
  3. musss

Faruk Bey, ben bütün sanal ortamlarda aynı nicki kullandığım için burda da değişiklik yapmak istemedim. Ben Mustafa, ne yazık ki İstanbul'da değil matbaamız, İzmir'de... Ama yolunuz buralara düşerse bekleriz tabiki de... Ben yine yazdıklarınıza cevap vereyim... (Biraz öğretmen-öğrenci ilişkisi...
  4. musss

Beyefendi her sorunuza madde madde cevap verdim, yine yaranamadım... Ben diyorum ki, sıfır sermayesi olan çok vergi versin dediniz mi, demediniz mi? Siz cevap olarak ne diyorsunuz? ikisi de eşit öder diyorsunuz. Peki niye sıfır sermaye çok ödesin dediniz? Evet SIFIR sermayesi olan daha çok vergi...
  5. musss

Kaliteyi anlatıyoruz, baskılarımızı gösteriyoruz, herkes çok beğeniyor ama fiyatı duyunca çok diyor. Matbaacının emeğinin karşılığını veren nerde? Zannediliyor ki düğmeye basmayla makine çalışıyor, baskı yapılıyor...
  6. musss

1- Farkettiyseniz 2. cevabımda her sorunuza madde madde cevap verdim. Hatta bazı yazdıklarınıza de katıldığımı da yazdım. 2- Evet bunu ben söyledim, ama sunu da tekrar belirtiyorum ki bir ajans da bir matbaa da aynı oranda vergi ödüyor, yani sizin dediğiniz gibi matbaanın daha az ödemesi gibi...
  7. musss

Arzu Hanım, ''ajansların işlerini ÇALMAYA çalışan matbaacı'' demek doğru bir ifade mi sizce? Ben Faruk Bey'in yazdıkları arasında katılmadığım birkaç şey üzerinde görüşümü belirttim sadece... Ben beyefendiyi tanımam etmem, neden konuyu kişiselleştireyim ki...
  8. musss

Arzu hanım, benim burada yazdıklarıma bakarsanız sadece katılmadığım şeylere cevap verdim. Kendi kendime farklı şeyler üretmedim. İlk mesajlarımı iyice okursanız, ben de işini layıkıyla, tam anlamıyla yapan ajans ve matbaalardan yanayım... Ben bir matbaacı olmama rağmen hiç gidip de başkalarının...
  9. musss

Hanımefendi, sadece 5 mesajımın olması yeni üye olmamdan kaynaklanmaktadır. Ben burada kimseye saygısızlık yapmıyorum, sadece Faruk Bey'in yazdıklarını okudum, ilgimi çekti ve bu konu hakkındaki görüşlerimi belirttim. Bunca mesaj arasında tek aykırı mesaj benimkisi size göre, doğrudur... Çünkü...
  10. musss

Bir mesleği icra etmek ve o meslekte işletmeci olmanın arasındaki farkı anlayamıyorsanız zaten burada konusmamızın bir anlamı yok... Anlayıp da anlamamazlıktan gelerek KELİME OYUNLARI yapan sizsiniz... Ben kafayı vergi olayına değil de cehalete takıyorum dediniz ya benim söylediğime istinaden...
  11. musss

Bakın bir de şu vergi olayına takmışsınız kafayı... Reklamcı 0 sermaye ile çalışıyor mu? Evet çalışıyor. Matbaacı milyonlarca Euroluk yatırım yapıyor mu? Evet yapıyor. Reklamcı neyin vergisini öder? Yaptığı tasarımın, o iş için harcadığı zamana biçtiği değerin vergisini öder. Diyorsunuz ki...
  12. musss

1- bu konuda hemfikiriz zaten. 2- yazımda belirttiğim gibi reklam ajansı görevlerini yerine getirebilecek bilgiye ekibe sahipse yanında işini gerçekten iyi yapan tasarımcıları mevcutsa bir matbaa gayet de ajans olarak çalışabilir. 3- Elbetteki insan faktörünü değersiz kılmıyorum, bizim işimizde...
  13. musss

ben bir matbaacı olaraktan yazdıklarınızın bazılarına katılıyorum fakat bır cok seye de katılmıyorum... Öyle bir yazmışsınız ki, sanki tüm matbaacılar grafikerleri sigortasız çalıştırıyor. Ben sadece ajanslara çalışan bir matbaa olaraktan yanımda 1 kişiyi bile sigortasız çalıştırmıyorum...
  14. musss

İZMR/ grafik tasarımcısıyım iş arıyorum

grafikerlik yanında pazarlama kabiliyetin de mevcut mu? yanı kendıne özel müşteri portföyün var mı?
Yukarı Alt