Arama sonuçları

1. Kürşad Çakır

Corel X6 *.ai sorunu.

@Fuhrerbk Merhaba, Sorununuz her ne kadar tamamen buna bağlı olmayabilir fakat 32 bit CorelDRAW kullanıyorsanız ya da dosya sisteminiz fat 32 ise büyük dosyalar oluşturmada sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle 64 bit işletim sistemi, 64 bit CorelDRAW ve NTFS dosya sistemi kullanmayı tercih edin.
  2. Kürşad Çakır

CorelDRAW için 3M renk paletleri

@aslankanat ZxxxE arkadaşımız gerekli açıklamayı yapmış, teşekkür edelim ve ek olarak CorelDRAW'ın bir kaç sürüm öncesine kadar renk paletleri kütüphanelerinin cpl dosyalarından xml dosyalarına geçtiğini belirteyim. XML belgesini bir metin düzenleyicide (notepad gibi) açıp dilediğiniz gibi...
  3. Kürşad Çakır

CorelDRAW için 3M renk paletleri

CorelDRAW'da varsayılan olarak gelmeyen ama genelde çok kullanılan bazı renk paletlerini bulmanın zorluğunu biliyorum. Örneğin Açık hava reklamcılığı ve tabela sektöründe Oracal® ve Summa® Renk Paletleri sıkça kullanılmakta. Ayrıca RAL renk katalogu da yine benzeri sektörlerde çok fazla tercih...
  4. Kürşad Çakır

Corel Plugins Paketleri

Burada bir çok ücretsiz/ücretli makro bulabilirsiniz. http://corelturk.blogspot.com.tr/p/makrolar.html Burada da bir çok ücretli/ücretsiz eklenti bulabilirsiniz. http://corelturk.blogspot.com.tr/search/label/CorelDRAW%20Eklentileri%20%28plugin%29
  5. Kürşad Çakır

CorelTÜRK CT RGB2CMYK Bitmaps 3.7 yayınlandı.

@bluecode Önerileriniz için teşekkürler. Text to curve makrosu var fakat ücretli.
  6. Kürşad Çakır

merhabalar corel x6 da yazılar otomatik olara kendiliğinden convertleniyor

@ars72 Alt sürüme kaydederken karşınıza gelen pencerede "Keep Editable" seçeneğini seçmelisiniz. Fakat unutmayın, eğer open type özellikleri kullandıysanız tümü kaybolacaktır ve bu da çalışmanın değişmesine sebep olacaktır.
  7. Kürşad Çakır

corel x6 da tl simgesi kendiliğinden ? işaretine döndü

Edit menüsün Find & Replace altmenüsünden Replace Text komutunu seçerek işlemi gerçekleştirecek olan pencereyi açabilirsiniz. Bu pencerede de değiştirmek istediğiniz karakteri ekleyip değiştirebilirsiniz.
  8. Kürşad Çakır

CorelDRAW X7 Update 2 yayınlandı

CorelDRAW Graphics Suite X7'nin ilk güncellemesi olan Update 1 yayınlandığında her 3 aylık periyotlarda yeni bir güncelleme geleceği haberini vermiştim. CDGS geliştirici ekibi bahsedilenden daha kısa bir süre içerisinde ikinci güncellemeyi yayınladı. CorelDRAW Graphics Suite X7.2 Update 2...
  9. Kürşad Çakır

CorelDRAW Versiyonlarında Dosyaların Geç Açılması Sorunu ve Çözümleri ?

MAC kullanalım da MAC kullanmak CorelDRAW kullanıcılarının sorunlarını çözecek mi? Burada CorelDRAW'da yaşanan sorunlarına yönelik çözümler paylaşılmış.
  10. Kürşad Çakır

Corel DRAW ‘da Tasarımı Yapıp, İşi Baskıya Gönderirken Dikkat Edilecek Bir Kaç İpucu

@Kürşad Çakır Pratikte CMYK seçip göndermek mantıklı bir yol olacaktır. Fakat renk yönetimini bilmiyorsanız ve renk yönetim sistemini doğru kurmamışsanız CMYK seçmek baskı sonucunuzu kötü yönde etkileyebilir. Burada önemli olan renk yönetim sistemini iyi bilmek ve PDF'i baskı için gönderdiğiniz...
  11. Kürşad Çakır

Tüm CorelDRAW Kullanıcı Arkadaşların Dikkatine !

Merhaba arkadaşlar, Bu eski konu bir kaç ay önce "linkler ölü" diyerek gündeme getirilmiş. Linklerin ölü olmasının sebebi gerçek kaynağına bağlantı verilmemiş olmasıdır. ghostscript herkesin kullanımına açık bir yazılımdır ve zaten kendi sitesinden indirilebilir. Ghostscript'in kendi web...
  12. Kürşad Çakır

Coreldraw X7.1 Güncellemesi Sürprizlerle Geldi.

@ZxxxEKalite olarak aslında bir sorun yoktu, CorelDRAW da diğer yazılımlar gibi genelgeçer olarak 256 adımda geçiş sağlıyor. Hatta CorelDRAW'da adım sayısınmı 999 yapabiliyorsunuz fakat bunu film/kalıba aktarmak için RIP'inizin de desteklemesi gerekiyor. Tabii ki X7'de artık bunlardan çok ama...
  13. Kürşad Çakır

Coreldraw X7 Gizli Yenilikler 1 - Node Count

CorelDRAW X7'nin yeni özelliklerini yazmaya devam edeceğim fakat her biri kendi başına çok geniş kapsamlı konular olduğu için fazla zaman alacaklar. Bu nedenle soğutmamak için araya bir kaç küçük fakat kullananlar için çok özel ve aynı zamanda Corel tarafından açıklanmayan gizli yenilikleri...
  14. Kürşad Çakır

@BlueDesignTam anlamıyla çığır açtı diyemem. Dolgu seçenekleriyle ve özellikle fountain dolgularda kesinlikle çığır açtı. Ayrıca X7.1 ile gelen yeni araç geliştirebilme desteğiyle de çığır açtı. Fakat yine de bekleneni tam anlamıyla vermedi. Belki önümüzdeki güncellemelerde çok farklı şeyler...
  15. Kürşad Çakır

Coreldraw X7.1 Ile Çözülen Sorunlar.

CorelDRAW Graphics Suite X7'nin ilk güncellemesi olan Update 1 ile aslında küçük büyük, fark ettiğiniz ya da etmediğiniz yüzlerce hata düzeltildi. Fakat Corel firması bunların sadece önemli olanlarını belirtmiş. Bu yazıda Corel tarafından belirtilen bu düzeltmeleri paylaşacak olsam da benim için...
  16. Kürşad Çakır

Geçtiğimiz günlerde X7 update 1 güncellemesinin yayınlanacağını buradan duyurmuştum. Biraz daha erken beklesem de bugün X7'nin ilk güncellemesi yayınlandı. CDGS X7 Update 1 güncellemesi diğer CorelDRAW X6 güncellemelerinde (X6.1, X6.2, X6.3, X6.4) olduğu gibi yine düzeltmeler ve yanında...
  17. Kürşad Çakır

Coreldraw x6 ölçülendirme ...

Fabrika ayarlarına döndürdün mü?
  18. Kürşad Çakır

Coreldraw x6 ölçülendirme ...

X6.4 Hf 1'de bahsettiğiniz yöntemi denedim, bir sorun görünmüyor. Tüm güncellemeleri yapmadıysanız sorun yaşıyor olabilrsiniz. Bu bir sorun ise güncellemelerle giderilmiş olabilir. Eğer tüm güncellemeleri yaptıysanız ve bu sorunu yaşıyorsanız CorelDRAW arayüzünü fabrika ayarlarına döndürüp deneyin.
  19. Kürşad Çakır

Corel'de Fontu convertlemeye gerek bırakmayan yöntem...

Burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus var. Font Embedd, yani belge içine font gömme özelliğinin çalışabilmesi için fontun da bu özelliğe sahip olması gerekir. Her font embedd özelliğini desteklemez. Bir başka husus da X6 sürümünün artık font embedd özelliğine sahip olmamasıdır...
  20. Kürşad Çakır

Ral Kataloğu ve renk paletini Corel'e ekleme

Bahtınur anlaşılan iyi bir coreltürk blog takipçisi. Fakat izinsiz paylaşım yapılamayacağı konusunu atlamış olsa gerek. Lütfen CorelTÜRK Blog'tan alıntı yapacağınız zaman izin alın. Almıyorsanız bile kaynak belirtin. Yazının orijinali...
Yukarı Alt