Arama sonuçları

1. Sait SANCAK

Gelemem Ay Karanlık

GELEMEM AY KARANLIK... Gelemem ay karanlık dudaklarım uçuk bu yaz Bekle desem ömür olur Gelemem ay karanlık, gelemem ay karanlık Anla artık kapında Ben bir çöl vurgunuyum Uçtu bu can kafesten Gelemem ay karanlık Gidersin sokak tenha Bakar seni göremem Sen yürürsün varamam Gelemem ay...
  2. Sait SANCAK

Anılar Defterinde Gül Yaprağı

Anılar Defterinde Gül Yaprağı Gibi Unutuldum Kurudum Başıma Düştü Sevda Ağı Bir Başıma Tenhalarda Kahroldum. Sen Kimbilir Rüzgarlı Eteklerinle Kimbilir Hangi İklimdesin Ben Sensiz Bu Sessizlikle Deliler Gibiyim Sensiz Bu Sessizlikle. Ayrılıkla Başım Belada Gözlerini Çevir Gözlerime...
  3. Sait SANCAK

Aşk

AŞK Şimdi sen kalkıp gidiyorsun. Git Gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler. Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin Oysa Allah bilir bugün iyi uyanmıştık Sevgideydi ilk açılışı gözlerimizin sırf onaydı Bir kuş konmuş parmaklarıma uzun uzun ötmüştü Bir sevişmek gelmiş bir daha...
  4. Sait SANCAK

Yedi güzel adam

Yedi Güzel Adam Yalnız Ardıç Ağacı’nın gölgesinde büyürdük. Şahlanırdı alnımızda beş vakitli bir hüzün. Hürmet ederdik “aşk” denen o dinmez ibadete. Değeri ölçülmezdi, yürekten çıkan sözün. Yedi güzel adamdık, yedi Kara Lise’li Gittiği her şehirde, sokağın şairleri Kederle beslenirdi...
  5. Sait SANCAK

Ara çağrı

en bir taze haber gibi gelmiştin unutmadım Her gelişin bir taze haberdi, unutmadım Aşktı alıp verilen, altın bir vakitti yaşadığımız Bir muştuyu algılamanın sürekli gerilimiydi sanki, unutmadım Can oynardı evlerde, yollarda, meydanlarda Can alınıp can verilirdi, hiç unutmadım Sen...
  6. Sait SANCAK

Yüreğimin zarif acısı

İyi ki geldin Yüreğimin zarif acısı Şimdi bu şehir, adının incesiyle gülümsüyor kuşlara Basıp geçtiğin yollar, dokunduğun duvarlar…. Her yer şarkı söylüyor Kimyası değişiyor yıldızların Parlıyor Aklımdaki kuyruklu uçurtmalar Şimdi her evin gölgesinde bir avuç şu kalbim Yüzünü yıkıyor...
  7. Sait SANCAK

Vasiyet

VASİYET Yoldaşlar, nasip olmazsa görmek o günü, ölürsem kurtuluştan önce yani, alıp götürün Anadolu'da bir köy mezarlığına gömün beni. Hasan beyin vurdurduğu Irgat Osman yatsın bir yanımda ve çavdarın dibinde toprağa çocuklayıp kırkı çıkmadan ölen şehit Ayşe öbür yanımda. Traktörlerle...
  8. Sait SANCAK

Bir madencinin son sözleri

Karıcığım hoşça kal, ışığım azalıyor, Yanımda ölü arkadaşlarım. Artık kömür kokulu ekmekler getiremeyeceğim sanırım. Buraya kadarmış çocuklarım, hoşça kalın, Hakkınızı helal edin; anacığım, babacığım. Işığım azalıyor, hoşça kalın.. Üstüme değil içime çöken ocağın sessizliğinde Tek tek...
  9. Sait SANCAK

Onbir meridyende sürgün keder ve ibrişim

şiirin İstanbul’una giderken on bir meridyende sürgün, keder ve ibrişim gecenin sır olduğu camlarda Mavi Tren uykusu yorgun yana sır değil aksimizin iyi bakarsan en önde kavaklar bir kadını anneme benzetirim sabaha karşı üstümü örter sabaha karşı Gevaş olaydı keşke zeytuniye kesmiş...
  10. Sait SANCAK

Ölüm

Ölüm (Leyla ile Mecnun) Anlatacaktım ölümlerini bir sonbahar eşliğinde Bir kış güneşliğinde Fakat baktım bu ölüm değil diriliştir Tabiatı aşan bir bildiriştir Ne güz ne sarı renk bu göçü anlatır Bu kan rengi bu kıpkızıl öçü anlatır Görünüşte kırmızı gerçekte yeşil Görünüşte öç hakikatte...
  11. Sait SANCAK

Güzel ev

Güzel Ev Erdem Bayazıt için Bir zamanlar bu eve, beyler, Erdem gelirdi O gelince bu eve, neşe, gündem gelirdi Cahit gelir, Sait gelir, Akif gelir, gam gider Hatme biter, sohbet başlar, çaylara dem gelirdi Yedi güzel adamlardı, yürekleri dağ kadardı Koşuyorken soylu atlar, özengi ve gem...
  12. Sait SANCAK

Ölüm risalesi

Okuyorum hayatı Toprağın üstünden çok Altındakilerle var olduğunu Toprak Ölüme aç Ölüme muhtaç Hayat Ölüm muhakkak Ve ölüm mutlak Tek kapısıdır ölümsüzlüğün Ölümle tanıştıktan sonra anladım Sadece bir kimlik belgesi olduğunu yaşamanın Oğullar ölür Bir kafes olur ölüm Ana kalbi bir kuştur...
  13. Sait SANCAK

Yanlış zaman, yanlış yer...

Sesin eksik, ev ıssız bir sokak bu günlerde Titriyor hikayesi lambalarda, kaçağı bol sevgimizin.. Nerde, hangi ağacın gölgesinde oh diyor ki şimdi yüreğin? Bir erkek için baba olmakla ölçülmüyor mu hayatın yükü? Sırtından atıp gittiğin ergen yüzlü, zarifoğlunun canında menfi bir özleme...
  14. Sait SANCAK

Bir şiir...

İçimde Titrek Bir Sevdasın Sen , Hem hayal, hem gerçek . Hem Dokunup Hem Tutamadığım. Bir Yanım Hep Kırık, Bir Yanım Hep Durgun, Bir Yanım Hep Sen. Gitsem Gidemem, Kalsam Kalamam… Her Buluşmamızda Sanki Bir Yol Ayrımı Çıkıyor Karşımıza.Ne İyi Bir Aşık Olabildim Ne De Maşuk Bu Yarali Kalbimle.Her...
  15. Sait SANCAK

Google Earth Çalıştırmak İçin...

Başlat + Çalıştır C:\WINDOWS\system32\drivers\etc Bu klasörün içindeki hosts dosyasını notepad ile açıyoruz. Alttaki kodları (127.0.0.1 localhost) bu kodun altına yapştırıyoruz ve kayıt ediyoruz 209.85.229.99 www.youtube.com 209.85.229.99 youtube.com 209.85.229.99 www3.l.google.com...
  16. Sait SANCAK

İnternet Kullanıcılarına Birkaç İpucu

Merhaba arkadaşlar Yeni internet kullanıcılarının çok sık yaptığı güvenlik hatalarından birkaçına değinmek istiyorum. 1- MSN arkadaşları Özellikle bu yıl msn yoluyla yayılan virüsler bir hayli çoğaldı. Neden bu yöntem seçiliyor? yayılması çok kolay, mütiş bir yayılma hızı msn listesindeki...
  17. Sait SANCAK

Madalya - Arma Vektörleri

Madalya - Arma Vektörleri Eps + Ai + Jpg - 5 Mb Şifre: www.grafikerler.org Buyurun İndirin
  18. Sait SANCAK

Şapka - T-shirt Vektörleri

Şapka - Tshirt Vektörleri 5 EPS | + JPEG Preview | 8 Mb RAR Şifre: www.grafikerler.org Buyurun İndirin
Yukarı Alt