Arama sonuçları

1. barisow

Kaliteli bir Tasarımcı olmak için okulunu okumak mı gerekiyor

Tüm arkadaşlara merhabalar. Çeşitli nedenlerden dolayı ara vermem gerek forum kullanıcılığıma uzun zaman sonra tekrar başlamak istiyorum. Ve açtığım konu, bu zaman zarfı içierisinde(benim için çok uzun bir zaman) kısıtlı denebilecek kişilerin dikkatini çekmiş. 1718 gibi bir görüntülenme...
  2. barisow

İndesignde hazırlıktan, baskıya genel iş yolu (video ders)

Merhabalar hocam, dersinizi incedim ve başarılı bir çalışma olmuş, bunun için teşekkür ederim size. Mümkünse tabi bilgilerinizden daha fazla yararlanmak isterim. Eminim diger arkadaşlarda aynı fikirdelerdir. Daha fazlasını beklediğimizi bilgilerinize arz ederiz...
  3. barisow

Faruk Hocam mücadelenizde yanlız degilsiniz... Sormak istedigim birşey daha var. Bir çok forumda raslıyorum. Bir çok üye, bir çok anlamlı ve güzel yazıları bir şekilde ediniyorlar. Bunları paylaşıyorlar, iyi, güzel, hatta harika bi olay. "Bu demektirki insanlar gerçekten duyarsız degiller bu...
  4. barisow

Hocam size bahsetmiş oldugum bi arkadaşım aslında benim. Bunu yazılarımdan anlıyorsunuz sanmıştım. Ama sorun yok. Size çok teşekkür ediyorum. Ben kaybetmiş oldugum zamanı telafi için elimden geleni yapmaya hazırım. Hazırım demek zamanı belli olamayan bir durumu savunmak gibi olur. Ben kaybetmiş...
  5. barisow

Hocam bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim. Aslında benim bu yazımı bir sitem olarak degerlendirebilirsiniz. Benim size bu soruları aslında cevapları bende olan bu soruları size yöneltmemin sebebi kaybettigim zamana üzülmemdir. Bahsettiginiz grafiker özelliklerine kesinlikle katılıyorum. ve...
  6. barisow

Hocam size bir soru sormak istiyorum. Bu sorumu sakın yanlış anlamayın. Tecrübelerinize ve bilgilerninize dayanarak soruyorum. Acaba sizce grafik meslegini seçmek isteyipte, yanlış yönlendirmeler sonucu, 4 yılını farklı bir branşta harcamış ögrenci. 4 yıl bittikten sonra kendi kararları...
  7. barisow

Illustrator Sorularınızı Bu Başlığın Altında Toplayalım

Merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı. Cs4 programlarım türkçe . Bunun dil seçenegini İngilizce yapabilimem için bir öneriniz var mı ?
  8. barisow

Bir Yaşlı Grafikerden ANILAR

Burak Güzey Bey ilginiz için öncellikle teşeşkkür ederim. Sanırım anlatmak istediklerimi yaznlış yol kullanarak ifade ettim. Önceki yazımda da bahsettigim gibi ben grafiker olmayı ve bu alanda söz sahibi olmayı hedefleyen birisiyim tıpkı Faruk Hocam gibi. Sakın yanlış anlamayın ben sizi bana...
  9. barisow

Dün benim başımada buna benzer bir olay geldi. Frelance çalışan abim bir müşterisinden sertifika kartı tasarımı almış ve bu işi bana yapmamı söyledi. Bende kullanılacak alanı, şirketin ne iş yaptıgını ögrendikten sonra bir çalışma sundum. Başlangıçta abim begendi ancak müşteriye sunuldugunda...
  10. barisow

Hocam sitenin yeni üyesiyim. Yazılarınız hakkında yorum yapılmasını istemişsiniz. Sizi keşke daha önceden tanıyor olsaydım diyorum. Yazılarınız da tecrübelerinize deginmişsiniz. Mümkün oldugu kadar okumaya çalıştım . Kalan kısmınıda okuyacagıma emin olabilirsiniz. " Hayallerimdeki grafiker...
  11. barisow

Dreamweaver da Layer kullanımı

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim Erkin Bey.
  12. barisow

Grafikerlikte usta çırak ilişkisi nasıl olmalı, alaylı mektepli ilişkisi nasıl olmalı

Faruk Hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben bu yola baş koymuş bir gencim. Hergün sabah kalkıp bilgisayar başına geçtigimde ilk iş olarak sizin tecrübeleriniz ve bilgilerinizle dolu yazılarınızı okumak. Ögrenmenin yaşı yoktur sözü çok güzel bir sözdür. Eminimki sizin gibi üstadlar da...
  13. barisow

grafiker olmak???

Sonuna Kadar destekliyorum sizi. Sanki üniversitelerde ögretmen kıtlıgı var. Bir çok ilgisi alakası olmayan derslere de aynı hocalar giriyor. Her yıl milyonlarca mezun olan insan var. Bunlardan birtanesi dahi olsun çıkıp bi ögretmenlik yapamaz mı kardeşim. Sürekli aynı ögretmenler. Buna bir...
  14. barisow

grafiker olmak???

bence siz hocalıgı sonuna kadar hak ediyorsunuz...
  15. barisow

grafiker olmak???

Meyve veren agaç taşlanırmış :)
  16. barisow

grafiker olmak???

Teşekkür ederim. Size hocam dememin sebebi : bir ortamda yol gösterici olak hocaların görülmesidir. Hocalıgı tek bir alanda düşünmemek gerektigini savunuyorum. ve yazılarınızdan takip ettigim kadarıyla da bence siz yol göstericisiniz. Saygılarımla....
  17. barisow

Grafikerliği NEREDE ve NASIL BİR EĞİTİM alarak öğrendiniz?

2008 Yılında Anadolu Teknik Lisesinden mezun oldum. Yazılım üzerine egitim aldım ama tasarım benim çalışmayı arzuladıgım bir alandı ve lise dönemlerinde de kendimi geliştirmek adına kara kalem çizimler yapıyordum. Çevremde beni yönlendiren insanlar olmadı. Mezun olur olmaz freelance çalışan bi...
  18. barisow

grafiker olmak???

Faruk Bey size Hocam Diyebilirmiyim...
  19. barisow

Eleştirmek ve eleştirilmek üzerine Lütfen Okuyunuz

Üstadıma teşekkür ederim. Unutulan bazı şeyleri hatırlattıgı için...
  20. barisow

Dreamweaver da Layer kullanımı

Sevgili Arkadaşlar , Dreamweaver da Layer kullanımı hakkında bana ve diger ihtiyacı olan arkadaşlarıma geniş çapta bir ders paylaşımı yapabilirmisiniz. Not : Lütfen diger forumlarda da aynı dersleri alıp kopyalamayın. Kaliteli bilgi paylaşımını rica ediyorum. SAygılarımla...
Yukarı Alt