Arama sonuçları

1. Tuncer Özkan

Photoshop açılış ekranında bir süre donuyor.

Çok fazla brush yüklenmiş olabilir.
  2. Tuncer Özkan

Bir türlü yapamadım.Destek lütfen

Önce ilgili bölgeleri renksizleştir, sonra dodge aracı ile düşük düzeyde beyazlat. Tamamını yapmadım alnında da varmış.
  3. Tuncer Özkan

Flekso baskıda hakkında

Devam.. Adjustment layer'lardan yapacağınız ayarlar, istenen amaca göre belirlenecektir. Daha fazla detay, bu yanıtın amacını aşacaktır. Kolay gelsin. T.
  4. Tuncer Özkan

Flekso baskıda hakkında

Evet, anladım. Yanılmıyorsam, "renk ayrımı" derken, aslında "renk düzeltmesi" yapıyorsunuz. Renk ayrımı çünkü çok farklı bir konudur. Atölyenizde de yapılanın aslında "renk ayrımı" olmadığını düşünüyorum. Renkleri düzelttikten sonra, görseli kaydedip A. Illustrator'da yerine koyup klişeye...
  5. Tuncer Özkan

Flekso baskıda hakkında

Merhaba, Anladığım kadarıyla, sizden hem tasarım yapmanız, hem de baskı kalıplarına kadar işi üretmeniz isteniyor. Fakat atölyenizdeki iş akışını bilirsem size daha fazla yardımcı olabilirim. 1. Yaptığınız tasarımların final programı Photoshop mu, yoksa Illustrator mu? 2. Biten işleri photoshop...
  6. Tuncer Özkan

Flekso baskıda hakkında

Ayrıca, forumda "renk ayrımı" diye bir arama yaparsanız size yararlı olabilecek pekçok yazıyı bulabilirsiniz.
  7. Tuncer Özkan

Flekso baskıda hakkında

Merhaba, Renk ayrımı sadece flekso ile ilgili değildir. Renkli bir işi basabilmek için renklerine ayırmak gerekir. Her renk ayrı ayrı basılacağına göre iş, renklerine ayırmak gerekir. Teoride 3 renk basılması gerekir ama pratikte mürekkep teknolojisi bu üç rengin basılmasıyla temiz bir siyah...
  8. Tuncer Özkan

Sizlere En Güzel Bir Tasarım Yapıyoruz.

Bir logo yapmak için ortalama ne kadar zaman harcıyorsunuz? Bu, sipariş vermek isteyenler için önemli bir konu. Örneğin bir logo siparişi vermek istesem ve sadece bu logoyu çalışarak ne kadar zamanda teslim edebilirsiniz?
  9. Tuncer Özkan

Merhaba...

İyiyim Emine hanım. Biliyorsunuz, kötülere birşey olmaz..
  10. Tuncer Özkan

Merhaba...

Merhaba Emine Hanım, umarım iyisinizdir.
  11. Tuncer Özkan

yardımınızı bekliyorum.

Merhaba Semra, Tramlı bir işin, tekrar tramlanması maalesef ciddi detay kayıplarına sebep olur. Bunun çözümü yok mu? Elbette var, ama kaynak görselin çok küçük tramlara sahip olması gerekir. Bu durumda kaynak dosyanın tramları kırılır, yani flulaştırılır, daha sonra biraz daha iri bir tram...
  12. Tuncer Özkan

duman gif lazim

Siyah fonda çekilmiş duman videosu da işinizi görür. Photoshop Timeline'da ilgili layer'in blending mode ile denemeler yapın.
  13. Tuncer Özkan

Karton Etiket, Dijital'de Normal Matbaa'daki Gibi Çıkar mı?

Merhaba, Bazen matbaadan da daha kaliteli çıkabilir. Bu biraz da dijital baskı yapan yerin kalite anlayışına bağlı. T.
  14. Tuncer Özkan

Eklediğim görseldeki yazı karakteri ve görsel bilgisi hakkında

Merhaba, Fontta böyle uzatmaların olma ihtimali düşük. Muhtemelen siz elle uzatmanız gerekecek. Eğer zorlanırsanız, size yardımcı olabilirim. T.
  15. Tuncer Özkan

Corel draw x6

Merhaba, İki yöntemin var. 1.Dosyayı kaydederken alt versiyonlara göre kayıt olanağı var. Ama 2021 versiyonu ne kadar geriye gidebilir, bir fikrim yok. Bakman gerekiyor. 2.Dosyayı pdf olarak yapmalısın. Bu haliyle bir sorun çıkmaz ama Corel'de yapılan pdf dosyalarını yine corel'de veya...
  16. Tuncer Özkan

10-20 metre gibi matbaalık işleri illustrator'de nasıl çalışmalıyım?

Evet, ben de aynı şeyi söyledim zaten. Orantılı olarak büyütmek.
  17. Tuncer Özkan

10-20 metre gibi matbaalık işleri illustrator'de nasıl çalışmalıyım?

Merhaba, Bu ölçülerde matbaa yok. Ancak dijital çıkış alabilirsiniz. Tasarımı A.I.'de yapıyorsanız bunu tek parça yapmanız mümkün değildir. A.I.nin max. ebadı 6 küsür metredir. Çalışmanızı buna göre orantılı yapıp baskıda aynı orantı ile büyüttürebilirsiniz. Eps yerine pdf'yi tercih edin. Eps...
  18. Tuncer ÖZKAN

Tuncer ÖZKAN

19. DSC07500-2.jpg

DSC07500-2.jpg

Yukarı Alt