Arama sonuçları

1. Mira Gabo

Moda Tasarımında Doğal Kaynaktan Kompozisyon Üretmek

Moda Tasarımında Doğal Kaynaktan Kompozisyon Oluşturmak; Biz tasarımcılar stilistlerden farklı olarak modelden model üretmeyiz, bizim koleksiyonlarımızda kaynaklarımız büyük ölçüde doğadan, sonra teknolojiden, güncel yaşamdaki tüm öğelerin biçimleştirilmesinden yola çıkarak oluşturulur. Daha...
  2. Mira Gabo

Elde basit Siluet çizimi..

Çizim programlarıyla bir fotoğraf üzerinden fotoğrafın çevresinden hat alıp kopyalayarak siluet hazırlamak mümkündür. Ancak elle bir insan silueti hazırlamayı öğrenirsek kendi çizgi tarzımızı yansıtan bir siluet yapabiliriz. Ve bu siluetlerimizi de çizim programlarında şablon olarak...
  3. Mira Gabo

Tasarımda Semiyotik Bilimi ve Renkler..

Asıl konumuza geçmeden önce Semiyotik Bilimi (Gösterge ya da İşaret Bilimi) nedir kısaca ondan bahsedeyim; Konuşma dili de dahil olmak üzere, her türlü işaret işlevi ve işaret sistemini konu edinen genel bir bilimdir Semiyotik Bilimi. Semiyotik bilimi, temel birim olarak "işaret" kavramından...
  4. Mira Gabo

İlk CorelDRAW denemem..

Arkadaşlar nihayet corelde bir amatör çalışma yapabildim ama henüz bir şeyleri bilerek ve corelin mantığını çözmüş şekilde yapmadım bunu ve bu programın mantığını çözmek de pek öyle kısa süreceğe benzemiyor ama aranızda en iyi şekilde öğreneceğimi düşünüyorum. Sitemizde varolan video...
  5. Mira Gabo

CorelDRAW X5 programı çalışırken kapanıyor!

Arkadaşlar umarım konuyu doğru yere açmışımdır konuyla ilgili önceden açılmış başlık var mıdır diye araştırdım bulamadım ve buraya açtım. Şimdi bilgisayarıma yüklediğim CorelDRAW X5 programı (crackli) çalışırken kapanıyor! ilk yüklediğim günlerde bu tür sorunlar olmuyordu iki gündür çalışmaya...
  6. Mira Gabo

CorelDRAW X4 ile silüetsiz moda çizimi..

Arkadaşlar elime böyle bir eğitim videosu geçti, X4 ile hazırlanmış, ben çok faydalandım umarım sizinde işinize yarar. Türkçe değil ama izlerken yavaşa alıp izlerseniz kolaylıla öğrenebiliyorsunuz. Ben bu sitedeki derslerden baya faydalanıyorum istedim ki benim de bir faydam dokunsun. Bir de...
Yukarı Alt