Arama sonuçları

1. Z

Daire 16 - Adam Nevill

Edgar Allan Poe geleneğiyle Stephen King'in tarzını birleştiren yeni bir yetenek! Londra'nın zengin bir muhitinde bulunan Barrington House'da boş bir daire vardır. Daire 16'ya elli yıldır kimse adım atmamıştır ve bunun bir sebebi vardır. Bazı şeylerin gizli kalması gerekmektedir. Fakat daha...
  2. Z

9.Kız - Tami Hoag

Soğuk bir kış akşamı Minneapolis'te genç bir kızın vahşice katledilmiş gibi görünen bedeni bir aracın bagajından fırlayarak trafiğin ortasına düşer. Teşhis edilmesi imkansız olan bu kız, yılın dokuzuncu isimsiz kurbanı olarak kayıtlara geçer. Cinayet dedektifleri Sam Kovac ve Nikki Liska, sadece...
  3. Z

Kuklacı Çocuk - Eva Weaver

Palto dikildiğinde on iki yaşındaydım. Terzimiz ve çok sevgili arkadaşımız Nathan, bu paltoyu 1938 senesinde, Mart ayının ilk haftasında büyükbabam için dikti. Şehrimizin özgürlüğünü yaşadığı son haftaydı, bizim de. Hayatın en zor anında bile bir umut vardır. Ve bazen bu umut, küçük bir çocuğun...
  4. Z

Outlander / Yabancı - Diana Gabaldon

Sene 1945. Eski bir savaş hemşiresi olan Claire Randall, evine dönmüştür. Tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci bir balayına çıkar. Salisbury Düzlüğü’nde bulunan tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire birden kendini, savaş yüzünden yıkılmış ve gruplaşmış sınır...
  5. Z

Akıl Oyunları / Daniel Palmer

Charlie Giles, kariyerinin zirvesinde bir yönetici. Kendisine şifreli notlar bıraktığını asla hatırlamıyor. Kimi öldüreceğini tek tek sıraladığı listeye ilk defa görmüşçesine bakıyor. Nasıl olur da en yakınındaki insanı bile öldürmek ister? Anlam veremediği bu şifreli notları kendisinin...
  6. Z

Hayalet Adam / Roger Hobbs

"Kaos ve akıl oyunlarının muazzam birleşimi. Yeni bir yıldız doğuyor." -Sunday Times- Tüm izleri yok edebilir. Onun işi bu. Bu kez, yolunda gitmeyen, yarım kalan bir soygun işini ortadan kaldıracak. Ama sadece 48 saati var ve orada bir yerde, kellesini bir poşete koymak için can atan bir adam...
  7. Z

Saplantı / Laura Lıppman

Senin fotoğrafındı… Bir dergide gördüm… Tabii ki olgunlaşmışsın. Yine de, seni nerede görsem tanırım. Sakin bir hayat yaşayan Eliza Benedict'in dünyası Walter Bowman'dan gelen bir mektupla altüst olur. 1985 yılının haziran ayında, Eliza henüz on beş yaşındayken bu adam tarafından kaçırılmış ve...
  8. Z

Lux Serisi / Jennifer L. Armentrout

Obsidiyen - Lux Serisi 1.Kitap Her şeye yeniden başlamak çok berbat. Annemle birlikte Batı Virginia'ya taşındığımızda, kendimi sıkıcı işlere adamıştım, ta ki tüyler ürpertici yeşil gözleri ve kaslı vücuduyla yan komşumuz karşımda dikilene kadar. Ama işler tahmin ettiğiniz gibi gitmedi. O...
  9. Z

Keşke Senden Nefret Edebilseydim - Lucy Christopher

Ben seni görmeden önce sen beni gördün.Bir kız: Gemma, havalimanında, ailesiyletatile çıkmak üzere. Gözlerinde öyle bir bakış vardı ki…Bir adam: Ty, salaş, bronz tenli, olgun görünümlü, nedense tanıdık, gözleri buz gibi mavi. Sanki beni istiyormuşsun gibi.Kız ailesinden uzaklaşıyor. Bir...
  10. Z

Elif Gibi Sevmek - Hikmet Anıl Öztekin

Elif Gibi Sevmek Namazlar gibi vakti olsa seni özlemenin... Alırız abdestimizi Yalandan yağmurlu İstanbul gecelerinde Özleriz adam gibi... Sen yoktun o zamanlar, çocukluğumda en çok yağmuru severdim ben... Ne zaman bir dert gelse bana, yağmur yağar, Dinler, dokunur, ve topraktan kalkan o...
  11. Z

Gece Yarısından Sonra / Tess Gerritsen

Herkes onun, o ise gerçeğin peşindeydi… Bir gece yarısı Sarah Fontaine, yaklaşan tehlikenin habercisiymiş gibi çalan telefonun sesiyle uyanır ve bir kadının alabileceği en kötü haberi alır: Henüz iki aydır evli olduğu Geoffrey Fontaine, Berlin'de bir otel odasında çıkan yangında ölü...
  12. Z

Araf / Elif Şafak

"İyi de bir insana neden ömür boyu geçerli olacak şekilde tek bir isim veriliyordu başka bir isim de verilebilecekken, hatta isminin harfleri karıştırılıp aynı isimden yenileri türetilebilecekken? Kendimiz de dahil etrafımızdaki her şeyi yeniden adlandırma şansı ne zaman alınmıştı elimizden...
  13. Z

Yalnızca Yalnızım / Mehmet Ali Kılınç

Evet belki çok yalnızım. Evet belki çok yaralandım. Evet belki kendi kabuğuma çekildim. Evet belki artık insanlara güvenmek istemiyorum. Evet belki dışardan bakıldığında, umursamaz biriyim. Evet hakkımda ne düşünürseniz düşünün ilgilenmiyorum. Ben sadece tek bir cevap bekliyorum, siz değer...
  14. Z

1Q84 - Haruki Murakami

"Yürekten sevdiğin bir insan varsa, bir kişi olsun yeter, hayatın kurtulmuş demektir" Sarsıcı bir yolculuğa hazır mısınız? Öyleyse kemerlerinizi bağlayın. Erkekleri, titizlikle geliştirdiği bir yöntemle öteki dünyaya gönderen genç bir kadınla tanışacaksınız. Ve amansız bir takiple onun peşine...
  15. Z

Savcı - Scott Turow

"Sizi geceleri uyutmayacak, adrenalin yükleyecek bir kitap arıyorsanız doğru yerdesiniz." -People- Başarılı bir savcı olan Carolyn evinde ölü bulunur. Onunla aynı departmanda çalışan meslektaşı Savcı Rusty'den davayı üstlenmesi istenir. Rusty, soruşturmanın derinliklerine indikçe, Carolyn'in...
  16. Z

Vektörel kitap okuyan çocuk

Arkadaşlar merhaba; Elinde bu görsele benzer vektörel olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.
  17. Z

Başak vektörleri hakkında...

Arkadaşlar daha önce bu linkten başakları indiren var mı ? Acil lazımda :( Şimdiden teşekkür ederim. https://www.grafikerler.org/konu/basak-vektorleri.7455/page-6
  18. Z

Mimar / the architect - keith ablow

Psikopat'ın yazarından yeni bir roman... O bir katil mi yoksa özgürlük savaşçısı mı? Dâhi mimar West Crosse'un müşterilerini öldürmek için kendine göre geçerli sebepleri vardır. Büyük bir ustalıkla ve korkunç yöntemlerle öldürdüğü kurbanları, daima ailelerinin hayatlarını alt üst eden sorunlu...
  19. Z

Travma - steve hamilton

Travma "Sözcüklerle tarif edilemeyecek kadar derin." New York Times "Müptelası olacaksınız." Booklist "Hipnotize edici. Elinizden bırakamayacağınız kadar olağanüstü." Lee Child "Uzun zamandır bu denli büyüleyici bir kitap okumamıştım. TRAVMA cesur, gerçekçi ve dolambaçsız okunacak, hayal...
  20. Z

Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna

Bazen aramızda aşk meselelerinden bahsettiğimiz olurdu. Onun bu mevzuu ne kadar lakayt, ne kadar kendinden uzak bir şeymiş gibi incelediğini gördükçe içimde garip bir ezilme duyardım. Evet, her şeye razı olmuş, onun bütün şartlarını kabul etmiştim. Fakat buna rağmen bazen sözü maharetle...
Yukarı Alt