Arama sonuçları

1. Ozgul

Gözlüklü Bayan Görselleri (İstek)

Merhaba, Uzun araştırmalarım netice vermeyince burada sizden yardım istemeye karar verdim. Yüksek çözünürlükte gözlüklü bayan görsellerine ihtiyacım var. Erkek olsa da olabilir fakat bayan görselleri daha çok işimi görecektir. Not: Güneş gözlüklü görseller aramıyorum. Teşekkürler şimdiden...
  2. Ozgul

Türk Dil Bayramı (26 Eylül 1932)

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Dil Kurumunun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği doğrultusunda bundan yetmiş beş yıl önce, 26 Eylül 1932’de Dolmabahçe Sarayı’nda toplanan Birinci Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde Dil Bayramı olarak kutlanmaktadır. “Türk Dili...
  3. Ozgul

Yahoo Logosunu Değiştiriyor

Yahoo! önümüzdeki ay yeni logosunu tanıtıp, eski stilini tamamen rafa kaldıracak. Şirket yeni logonun “yeniliğin ruhunu” ve “Yahoo!’daki gelişme ve amacın yenilenmiş anlamını” yansıtmayı hedeflediğini, Marissa Mayer’ın Yahoo’nun chief executive’i olduktan sonra işe aldığı CMO Kathy Savitt’in...
  4. Ozgul

Olmazsa Olmaz

“Olmazsa Olmaz”, Ankaralı tasarımcı Furkan Şener‘in projesi. Proje, insanların hayatında olan en önemli kavramları alıp poster haline getirmeyi amaçlamış. İlk başta kendisi başlamış kavramları bulmaya ve tasarlamaya ama sonrasında projenin tıkandığını görmüş ve insanlarla ilgili en önemli...
  5. Ozgul

Site Tasarımı İpuçları ve Sırları

İyi bir tasarımın önemi: Web siteleri içerik ve görsellik olarak değerlendirilir. İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun, eğer görsel tasarımınız hoş değilse ziyaretçiler sayfanızdan rahatsızlık duyacaklardır.Hiç kimse her gözün aynı zevki paylaştığı web tasarımları yaratma becerisi ile dünyaya...
  6. Ozgul

Comic Sans'ın Acıklı Hikayesi

Comic Sans’ın Acıklı Hikayesi Kimilerinin bayıldığı, kimilerinin ise nefret ettiği, dünyanın belki de en bilinen fontu nasıl ve kim tarafından ortaya çıkmış? Comic Sans ya da Comic Sans MS olarak bilinen font, serifsiz el yazısını ve çizgi roman fontlarını andıran tipiyle dünyanın en çok...
  7. Ozgul

Yaratıcılığınızı Körüklemenin Yolları

Yaratıcılığınızı Körüklemenin Basit Yolları Daha önce tasarımcılar için yaratıcılık ve motivasyon üzerine bir kaç kelime etmiştim. Bu kez daha da efektif bir kaç yöntemle, çalıştığınız projeleri baharatlamanın ya da bloke olduğunuz zamanlardan kurtulmanın yollarına göz atalım. Sınırlar Çizin...
  8. Ozgul

Bilgilerinizi Her Yerde Paylaşmayın :)

Güvenli internet bankacılığı adına yapılmış çok güzel bir iş. İnternette dolaşanlar hayatınızı, hatta yüzünüzü bile elinizden alsaydı panikler miydiniz? Bakın kişisel datasını paylaşan bir kurban kendisi ile karşılaşınca nasıl tepki vermiş.
  9. Ozgul

Koç Çağdaş Sanat Müzesi

Kesinlikle çok heyecan verici! Mimarlık bürosu Grimshaw, İstanbul’da yapılacak olan yeni çağdaş sanat müzesi Koç Contemporary’i tasarlamaları için Vehbi Koç Vakfı tarafından seçildiklerini duyurdular. 2016’da halka açılması beklenen Koç Contemporary için belirlenen yer ise, Avrupa’nın en dinamik...
  10. Ozgul

TBWA/İstanbul Adlove Projesi

TBWA \ Istanbul’dan ilginç bir stajyer seçimi. Bir nöroteknoloji uzmanı ile çalışan ajans tüm dünya tarafından çok beğenilmiş reklamları stajyerlere göstermiş. Ve stajyerlerin bu yaratıcı alana duydukları tutku, aşkı ve içlerindeki heyecan bilimsel olarak sayısal verilere dökülmüş. Stajyerler...
  11. Ozgul

Mr Chickpea ve Arkadaşları

Mr. Chickpea ve arkadaşları, New York’ta yaşayan illüstratör Sadi Tekin‘in beyaz leblebilerden yarattığı bir karakter serisi. Çeşitli yüz ifadeleri çizdiği leblebi karakterlerini New York’u fon alarak fotoğraflıyor ve ortaya bu eğlenceli ve neşeli işler çıkıyor.
  12. Ozgul

Espas Açmaca

Başlık konusunda kararsız kaldım, nihayetinde yapacağımız şey harfler arası boşlukları ayarlamak. Ben oynarken çok keyif aldım, bakalım sizler de beğenecek misiniz? :) http://type.method.ac/#
  13. Ozgul

Fotoğrafik Alfabe - Burcu Çeliksarp

Tasarım öğrencisi Burcu Çeliksap’ın “Fotografik Alfabe” projesi, tırnak makası boyutunu geçmeyen metal ve beyaz plastik objelerle yarattığı gölge harflerden oluşuyor. Projenin amacı her gün gördüğümüz veya kullandığımız şeylere farklı bir perspektif ile yaklaşmak. Çeliksap bunu da, bazı objeleri...
  14. Ozgul

Tipografinin Tarihçesi (Minik Bir Video)

Teknolojinin popülerleşmesiyle beraber tipografi dünyası artık herkesin zevk aldığı bir şey haline dönüşmeye başladı. Fontlar dünyası aslında biraz alkol ile benzeşiyor, herkes tarafından seviliyor fakat pek azı bu konuda gerçekten bir şeyler biliyor. Bu noktada işe Yukon asıllı tasarımcı Ben...
  15. Ozgul

Kurşun Kalem

Çocuk, büyükbabasının mektup yazışını izliyordu. Birden sordu : "Bizim başımızdan geçen bir olayı mı yazıyorsun? Benimle ilgili bir hikâye olma ihtimali var mı? " Büyükbaba yazmayı kesti, gülümsedi ve torununa şöyle dedi : "Doğru, senin hakkında yazıyorum. Ama kullandığım kurşun kalem...
  16. Ozgul

Ahmet Ümit - Patasana

Romanın, "insan benliğine yapılan bir kazı" olduğunu sıkça dile getiren Ahmet Ümit, aynı hareket noktasını "Patasana"da da koruyor. Anadolu’nun güneydoğusunu da içine alan ve tarihte Mezopotamya olarak anılan bölge, yüzyıllar boyunca hem kanlı iktidar kavgalarının hüküm sürdüğü çeşitli...
  17. Ozgul

Grafikerin Dil Bilgisi

Merhaba sevgili grafikerler.org üyeleri; Son zamanlarda sıkça görmeye başladığım ve beni çok rahatsız eden bir konuya değineceğim. Yeni üyelerimizin hiç dikkat etmedikleri, belki de gözlerinden kaçırdıkları,tasarımın temel taşlarından biri olan dilin kullanımı. Dille ilgili bir çok konu...
  18. Ozgul

Kendi Sesinizi Duymak İster Misiniz? :)

Videonun ortalarında bir yöntem öneriliyor, deneyin ve görün.:)
  19. Ozgul

ABC Tipografi

Ne zaman yaptığımı hatırlamıyorum bu çalışmayı.:) Bir ara tipografiye fena halde merak saldığım dönemlerden birinde sanırım... Yine ilgi alanıma girdiği için arşivimi karıştırırken rastladım. Paylaşmak istedim sizlerle de.:)
Yukarı Alt