Arama sonuçları

1. tekno2020

Photoshop CS6 da Dikişli Not Defteri

Evet arkadaşlar uzuuuun bir aradan sonra tekrar sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyorum. Bu heyecanımı gizleyemedim ve 3-4 tane ders aynı anda hazırlamaya başladım hepsi sarpa sardı, şimdide toparlamaya çalışıyorum. Kusura bakmayın :D. Şimdi gırgırı bırakıp hemen derse geçmek istiyorum çünkü...
  2. tekno2020

Photoshop CS6 da Kaplumbağa ve Kız

Herkese merhaba arkadaşlar. Bu photoshop dersimiz bir foto manipülasyon dersidir. Görselimizde de gördüğünüz gibi çok hoş bir çalışma oldu. Bu çalışmamız youtube.com adresinde hızlandırılmış video olarak verilmiş. Ben de bizi takip eden arkadaşlarımızında böyle güzel çalışmalar yapabilmesi için...
  3. tekno2020

Photoshop CS6 da Metalden Yazı

Evet arkadaşlar photoshopta yazılarla da çalışmak zevklidir. Üst tarafta görmüş olduğunuz görselde gerçekçi bir yazı uyguladık. Şimdi bu çalışmanın nasıl yapıldığını kısa soluklu bir ders olsa da anlatalım. Ben şuna inanıyorum hiçbir bilgi boş değildir. Her bilginin insana faydası dokunur. Yani...
  4. tekno2020

Photoshop CS6 da Hayalet Yapmak

Görselimizde gördüğünüz gibi gerçek olmasa da hayalet oluşturmayı öğreneceğiz. Bu dersimiz biraz kısa soluklu olsa da bayağı işinizi göreceğini düşünüyorum. Sadece buradan yola çıkarak çok güzel çalışmalar elde edebilirsiniz. Çalışmamıza başlamadan önce kullanacağımız görselleri aşağıdaki...
  5. tekno2020

Photoshop CS6 da Alevden Gül

Evet arkadaşlar yine çok güzel bir çalışma ile karşınızdayız. Bu çalışmamızda alevden gül nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Bu çalışma gelişmiş olarak anlatılacaktır. Basit düzeyde çalışan arkadaşlarımızda biraz zorlarlarsa inanıyorum ki onlarda yapabilirler. Çalışmamıza başlamadan önce aşağıdaki...
  6. tekno2020

Photoshop CS6 da Kürklü Yazı

Arkadaşlar biliyorum biraz gecikmiş bir ders ama yinede çoğu kişiye faydası dokunabilir. Bu dersimiz başlangıç seviyesindeki arkadaşlar içindir. Bir de aldığım yorumlara göre ve kendi düşünceme göre artık CS6 yı ingilizce arayüzüyle anlatacağım. Çünkü Türkçe çeviri gerçekten çok kötü veya daha...
  7. tekno2020

Photoshop CS6 da Kış Manzarası Yapmak

Evet arkadaşlar bu bizim ilk CS6 dersimiz. Adobe firması bu sefer türkçe dil desteği sağlamış ama ne kadar doğru bilemeiyoruz. Bazı yerlerde alakasız bir çeviri olmuş. CS6 kullanan Türk arkadaşlarımda da Türkçe arayüz olduğunu varsayarak, bundan sonraki tüm CS6 derslerimde Türkçe arayüze göre...
  8. tekno2020

Photoshop CS5 te Parçalanmış Heykel

Evet arkadaşlar bu dersimizde gelişmiş seviyesinde bir derstir. Gelişmiş deyipte başlangıç seviyesindeki arkadaşların gözünü korkutmak istemem. Nede olsa Türkçe anlatımlı bir ders. Bu ders normalde ücretli olarak verilmektedir. Ama ben photoshop kullanan Türk arkadaşlarımın faydalanması için...
  9. tekno2020

Photoshop CS5 te Vampir Manüpilasyon

Arkadaşlar bu çalışmamızda portre bir fotoğraftan vampir manüplasyonu yapacağız. Gelişmiş seviyesinde bir derstir, çoğu arkadaşa yardımcı olacağını düşünüyorum. Uzun nefesli bir çalışma olacağı için dikkatle hiç bir adımı kaçırmamanızı öneririm. Öncelikle çalışmamızda kullanacağımız...
  10. tekno2020

Photoshop CS5 te Gündüzü Gece Yapmak

Bu basit çalışmamız sadece bir kaynaktır lütfen yadırgamayın ne kadar da basit diye. Başlangıç seviyesinde olan bir çok arkadaşımıza yardımcı olacağını düşündüğüm bir ders. Arkadaşlar fotoğraf üzerinde yaptığımız değişiklikler gözle görülür derecede net. Aşağıda anlatmış olduğum dersi...
  11. tekno2020

Photoshop CS5 te Dans Manuplasyon

Arkadaşlar bu dersimiz de başlangıç seviyesinde bir derstir. Bu kadar başlangıç seviyesinde ders yayınlamamın sebebi bazı teknikleri pekiştirmektir. İlerleyen zamanlara doğru profesyonel dersler yayınlamaya başlayacağım. Blogumu veya forumlarda yayınladığım derslerimi takip eden arkadaşlar...
  12. tekno2020

Photoshop CS5 te Dramatik Kırık Cam Sahnesi

Arkadaşlar bu dersimizde bahsedeceğimiz konular blending mode, bevel and emboss, gradient ve ışık özellikleri. Belkide bir çoğunuz bu dersin ingilizce olarak videosunu görmüşsünüzdür. Benim de hoşuma gitti ve Türkçe olarak başlangıç seviyesindeki arkadaşlarıma yardımcı olması nedeniyle...
  13. tekno2020

Photoshop CS5 te M. Kemal ATATÜRK Duvar Kağıdı

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir kumandanın Türklerin başında olduğu için ne kadar gurur duysak azdır. Bu çalışmayı herkes yapsın ve kendi eserlerini kendi çevrelerine göstererek ne kadar ulu bir önderimizin olduğunu öğretsin isterim. Bu ders yeterince basit...
  14. tekno2020

Photoshop CS5 te Karga İllustrasyon

Bu dersimizde görsel açıdan sadece siyah ağırlıklı renkleri ve görselleri kullanarak ne kadar hoş görünümler elde edebiliriz, bunun bir örneğini göreceğiz. Dersimize başlamadan önce indirmemiz gereken bazı dosyalar var. Bunları aşağıdaki linklerden temin ediniz...
  15. tekno2020

Photoshop CS5 te Hayal Gücü

Görselimizde de gözüktüğü gibi çok renkli ve etkileyici bir çalışma olduğunu düşünüyorum.
  16. tekno2020

Photoshop CS5 te Basit 3D Metal Bilye

Arkadaşlar photoshop gibi bir resim düzenleme programında yapmamıza rağmen gayet gerçekci olduğunu düşündüğüm çalışmanın bitmiş görseli üsttedir. Şimdi böyle bir çalışma çoğumuzun işine elbette yarayacaktır. Çalışmaya başlayalım...
  17. tekno2020

Photoshop CS5 te Tipografik Yazı

Bu dersimizde yazı efektlerinden biri olan tipografik yazı nasıl yapılır onu göreceğiz. Masaüstü arkaplan olarak da kullanabilmeniz için ölçüleri ona göre ayarladım. benim verdiğim 41kare taslağından farklı taslaklar kullanabilirsiniz. Ben size burada kendi çalışmamı yayınlıyorum. Zaten önemli...
  18. tekno2020

Illustrator CS5 te Sevimli Ahtapot

Arkadaşlar illustrator de ilk ders anlatımım inşallah dersi beğenirsiniz. Bütün resimler ve konu anlatımı bana aittir. http://41kare.blogspot.com/2012/09/illustrator-cs5-te-sevimli-ahtapot-yapm.html
  19. tekno2020

Photoshop CS5 te buğulu cam yapımı

İstanbulu birde bu gözle görün. çalışmam gerçekci damla yapımı, gerçekci cam buğusu ve cama parmağınızla yazılmış gerçekci yazı yapımını anlatıyor. resimli türkçe anlatımlı ders. http://41kare.blogspot.com/2012/08/photoshop-cs5-te-bugulu-cam-ve-yaz-yazma.html
  20. tekno2020

PSD Sticker Deposu

Arkadaşlar aşağıda vermiş olduğum linkte PSD formatında çok çeşitli ve çok renkli stickerlerin yanı sıra 1 adet yüksek çözünürlükte PSD dünya ve photoshop çalışmalarınızı ICO olarak kaydetmenize yarayan farklı kaydet eklentisi bulunmakta. İyi çalışmalar. http://41kare.blogspot.com/p/depo.html
Yukarı Alt