11. Taç Bir De Sen Tasarla Yarışması

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Ev tekstilinde moda yaratabilecek tasarım ve tasarımcıların ortaya çıkmasını sağlamayı hedefleyen ve Zorluteks Tekstil Tic. Ve San. A.Ş. (“Zorluteks“ olarak anılacaktır) tarafından organize edilen “Bir De Sen Tasarla” yarışması, “nevresim desen tasarımı” kategorisinde “gençlik” teması ile düzenlenmektedir.

Amaç

1. Uluslararası pazara sunulabilecek ve ev tekstilinde moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmak,

2. Tasarımcı adaylarının özgür düşünce ve sanatsal yaratıcılığını geliştirmek,

3. Ev Tekstili sektöründe “tasarımcı” kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak,

4. Sanayi-Eğitim işbirliğine katkıda bulunmaktır.

Yarışmanın Konusu

11. Taç Bir De Sen Tasarla Yarışması’nın konusu “Gençlik”tir. Bu kapsamda yarışmada, gençlerin düşledikleri dünyayı, özgürlük, gelecek ve/veya dönüşüm kavramlarıyla anlattıkları tasarımlar yarışacaktır.Yarışmaya başvuracak adaylardan konuyla ilişkili ve kendileri için tercih edecekleri nevresim takımına yönelik tasarım önerileri beklenmektedir.

Ödüller

Birincilik ödülü: 10.000- TL
İkincilik ödülü: 7.000- TL
Üçüncülük ödülü:5.000-TL

Mehmet Zorlu Vakfı Özel Bursu(*): 6 Adet
TETSİAD Özel Ödülü: 1 kişi 3.000- TL
Sosyal Medya Ödülü(**): 1 kişi 3.000- TL
Böylece toplam 11 ödül verilecektir.

Yarışma sonuçları, 2012 – 2013 Akademik Yılı’nın ikinci yarısında İstanbul’da düzenlenecek ödül töreninde ve tören sonrası Facebook sayfasında (facebook.com/tacbirdesentasarla) duyurulacaktır.

(*)Mehmet Zorlu Vakfı Özel Bursu, 2013-2014 Öğretim Yılının birinci yarısını kapsamaktadır.

(**)Sosyal Medya Ödülü: Yarışma sonlanıp kazanan projeler belli olduktan sonra, ödül kazanan tüm
projeler, ödül törenini takiben 15 gün boyunca “Facebook Bir De Sen Tasarla sayfası”nda facebook
kullanıcılarının oyları ile belirlenmek suretiyle yarışacaklardır. Belirlenen bu 15 günün sonunda en
yüksek oyu alan bir proje aynı Facebook sayfasında duyurulacaktır. 1. olan proje sahibine daha önce
kazanmış olduğu ödül dışında Sosyal Medya Ödülü olarak belirlenen 3.000- TL ödül verilecektir.

Yarışma Şartnamesi için Tıklayınız

Son başvuru tarihi: 22 Mart 2013

Emre Şerim

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
14
merak ettiğim şey, 50x70 desenler diyor, kumaşa mı basacağız biz bunu :))

futurist

Üye
Tepki
9
nevresim? gençlik konusu ? çok açıklayıcı mı değil bugün birşey mi anlamıyorum ben?

Yukarı Alt