2009 Masa Takvimi Çalışması _ Demo

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141

2009 Masa Takvimi Çalışmam (Şu an Demodur ) Tarz Benim Hoşuma Gitti Ama,Sizinde Düşüncelerinizi Almak İstiyorum İyi Çalışmalar

Tepki
11
sedar bey çalışmalarınız gayet güzel yalnız takvimde ayların rengi uyumsuz gibi geldi bana..çok göze batıyor.onları da aylara göre değiştirme olanağınız yok mu ?
adam da grafvatlı bir vector olsaydı daha güzel olabilirdi.ya da resimle aynı modelde.resmin uzerinde kabarmış olsaydı eminim daha güzel olurdu.
Emeğinize sağlık.. basarılar

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Adam konusunda arkadaşıma katılıyorum. Sizi çantacı diye tabir ettiğimiz vasıfsız kişilere benzettim. Böyle olmadığınızı göstermek adına bu çalışmada değişiklik yapmalısınız bence. Ayrıca ilkem ajans alttaki fonda kaybolmuş. Bir gölge ile ortaya çıkarabilirsiniz.
Takvim renklerinide mümkün olduğunca fon renklerine uydurursanız göze hitab eden hoş bir tasarım olacağı kanaatindeyim. Çok kötü bir tasarım değil. Fakat siz çok daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahipsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Elinize sağlık.
Saygılar.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@Serkan Baysal

o resimdeki bir çantacı değil kurumsal bir temsilcidir (Çantacı Kelimenizi hiç beğenmedim) bir çalışmaya nasıl baktığınız çok önemlidir siz bu çalışmaya hangi gözle baktığınızı çok merak ettim...............
ayrıca bu bir çalışma değil demodur.......... yani henüz tasarım aşamasında bile değil.... sizinle paylaşmak ve yorumlarınızı almak için buraya koydum....
nedensen sanal alemde insanlar yorumların dozunu kaçırmayı çok iyi
başarıyorlar BRAVO sizlere diyecek bir kelime bulamıyorum.

Tepki
100
ikinci çalışma daha uygn olabilir.
arka fondaki başak çok mantıklı olabilirdi.
ayrıca adam silüetinin rengini gri yapıp, ilkem ajans logosunu aşağı çekerdim.
adam silüetinide logonun üzerine basmasını sağlardım.
ayrıca takvimdeki renkleride grii tarza uydurur klasik görünümden kurtarmaya çalışırdım.
sanırım bu şekliyle hafsalanızda sonucu canlandırmışsınızdır.
saygılar, iyi çalışmalar...

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
@Sedat Gül

Sedat Bey;

Size göre o kurumsal bir temsilcidir, bana göre çantacıdır. Size nasıl gördüğümü söyledim, siz konuyu saptırdınız. "Ayrıca bu bir demodur çalışma değildir." ne demek? çalışmadan kendiliğinden mi oluştu bu demo. Bizimle paylaşmak ve yorum almak için koyduğunuz bu DEMO'nuza ve bundan sonraki tasarımlarınıza yaptığım son yorumdur. Başarılar dilerim.

Saygılar.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@Serkan Baysal

yorumunuzu ben yorum olarak göremedim ve bundan dolayıda çok üzüldüm
demo demek bitmeyen birşey anlamındadır bitmeyen şeyde demodur.

kurumsal bir imajı siz bir çantacı olarak değerlendirmenizde bir anlam veremedim doğrusu !

ben sitemizde tartışma yaratacak yorumlar değil ufkumuzu açacak yorumlar istiyorum...

@Emine Şahin

yorum için çok teşekkürler Emine Şahin

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Sedat bey bu gün biraz gerginsiniz anlaşılan,

Kurumsal imajı bazı firmalar yaratır ve kullanırlar, fakat bu imajın bütün işlerde kullanılacak diye bir kuralı yoktur... Siz kullanmak istemişsiniz tabiki kullanın ama bu konsepte gitmemiş ne yazıkki, belki daha grafiksel bir çalışmada kullansaydınız olurdu... Takvim kısmının renklere uyumsuzluğuda dikkat çekiyor, Serkan'ın yorumunu tartışılır belki fakat hepimizin yapmaya çalıştığı şey elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmak ve gerçekten beğenmediğimiz noktaları içimizden geldiğince yorumlayarak yol göstermeye çalışmaktır.

Serkan'da ve buradaki birçok arkadaşımda aslında sizin iyi işler çıkarabileceğinizi biliyoruz ve bazen olmadiki Sedat bey bu iş sizin olamaz diyoruz değil mi? Siz arkadaşımızın ne demek istediğini yanlış anladınız sanırım... Siz çantacısınız demiyor, aksine siz çantacı değilsiniz Sedat bey biz çalışmalarınızı biliyoruz bu çalışmayı değiştirmelisiniz diyor...

Amacım kimseyi savunmak değil, yanlış anlamalara mahal vermek istemiyorum, burası bir tartışma platformu değil. Lütfen birbirimize karşı daha anlayışlı olalım...

Sedat bey, samimiyetinize sığınarak sizden "sizin elinizden çıkmış gibi" bir takvim çalışması bekliyorum.. :) umarım eklersiniz...

Saygılarımla..

Tepki
0
özür dilerim çantacı lafı biraz ağır bir tabir bence
ne olur insanları küçük görmeyelim ben bu coreli daha yeni öğreniyorum ama bu çantacı yani elinde çanta ile dolaşanlar insan değilmi
onlarda birşeyler " helalinden kazanma mücadelesi veren" insan olarak görelim
ne olur onlara da destek verelim

ihtiyar delikanlı

Tepki
0
Üstadım, kurumsal temsilciniz boşlukta asılı kalmış, ayrıca takvim i kendiniz hazırlarsanız projeye daha büyük katkısı olur. Düşüncelerim bunlar.

Çantacı olayına takıldım :) Benim verdiğim contour a yama diyen ve bunu 4 kere tekrar eden insana verdiğim tepkinin, aynısını vermiş üstad. Onun adı yama değil contour.

Biraz daha hoş görülü olmalıyız. Hoşcakalın...

Yukarı Alt