3 aralik afişi

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba;
Sayfayi oyle savurgan kullanmissiniz ki tipografi neredeyse nefes alamiyor, ayrica calismada bir espri yok,bu espri gorsel diziliminde mi var acaba diyerek onlari soldan saga inceledim fakat bana bir sey anlatamadilar, calismada bir espri illa olmali mi derseniz gorece derim fakat bana gore afisde mesajin sag kolu( afis belirli bir NOKTA mesaja yonelik hazirlanmis ise) calismadaki espridir, bu bir yarisma
-ve de bu yarismanin bir jurisi- oldugu icin yukaridaki gorsel diziliminde ne tur bir espri fikri gelistirilebilir yazmiyorum fakat ozetlersek; enerjik canlidan tekerlekli sandalyeli canliya dogru bir akis fikri canlandirabiliriz. Burada sozlerim yanlis anlasilmasin, bu verdigim ornek asamasinda amac tekerlekli sandalyedeki canlinin zor durumda oldugunu cagristirmak degil fakat bu durumun olasiligi dahilindeki insanlarin varligini, diger insanlara hatirlatmaktir ki ulkemiz hatirlatmalara COK SIK ihtiyac duyan bir bilince sahip, malumunuz. Bu fikri sizin calismanizdaki genel havayi degerlendirerek verdim, ben olsam farkli fikirlerle calisirdim tabii ki.
Ayrica yine afiste mesaj verirken gayet bu mesajin insanlar uzerinde olusturacagi psikoloji de degerlendirilmelidir bilirsiniz ki. Zira afis EVRENSELDIR. Bu afis engelli bireylere de seslenecektir, dolayisiyla bu afiste kullandiginiz `HEPIMIZ ENGELLI ADAYIYIZ` slogani evvela bir kutuplasma olusturacak, daha sonra engelli bireyleri acik bir karamsarliga itecektir, bir tasarimci bunu istemez, bu durumun cereyan etmesini akli sagligi yerinde olan diger yutrseverler de istemeyecektir, afis ayirici degil birlestirici olmalidir, dolayisiyla afisiniz bireylere seslenirken bazi zumrelere gicirtili sesler cikaracaktir. Yerinizde olsam buna mani olurdum. Tabi fikirler, fikirler ve fikirler...

Basarilar.

Yukarı Alt