600 TL Ödüllü “Miss Gaya” Logo Tasarım Yarışması

Admin

Başkan
Yetkili Kişi
Yönetici
Kayıt
10 Temmuz 2008
Mesaj
132
Tepki
25
Tekstil Grafik Kursu
Bu yarışma NG Box Kurumsal Satış Ofisi adına Grafikerler.org tarafından düzenlenmektedirŞirket ismi:
NG Box Kurumsal Satış Ofisi
Marka ismi:
Miss Gaya

Proje : Miss Gaya Logo Çalışması

Biz kimiz, ne iş yapıyoruz?
NG Box Kurumsal Satış Ofisi online ve perakende sektöründe yıllar süren tecrübe ve birikimin ardından özellikle kurumsal satış alanına yoğunlaşan bir şirkettir. Miss Gaya markası şirkete ait bireysel ve kurumsal hediyelik Kurumsal ürünler için oluşturulan markadır. Şu an halen konvansiyonel yöntemler kullanılarak kurumsal pazarlama başarıyla yürütülmektedir.
Bu nedenle de markalaşma/kurumsallaşmanın dijital platforma taşınması için bu çalışma planlanmıştır.

Hedef kitlemizi kimler oluşturuyor?
Türkiye’deki online da bireysel müşterilere ve kurumsal firmaların toptan çok çeşitli malzeme alımlarını temin etmenin yanı sıra Miss Gaya markamızla kurumsal hediyelik ürünler konusunda daha geniş kitlelere de ulaşmayı hedefliyoruz.

Sektörde Rakiplerimiz var mıdır?
Kurumsal Satış Ofisi yoktur. Bizim ofisimiz bir ilk olacaktır. Promosyon ürün ve benzeri işler yapan firmalar vardır.
İnsanlar bizim hakkımızda şöyle düşünsün istiyoruz:

• Tecrübeli
• Güvenilir
• Modern
• Dinamik
• Gelişmiş network / portföyü ile Tecrübeli , Güvenilir , elektrikli – elektronik dahil kurumsal bir firmanın ihtiyacı olabilecek A dan Z ye tüm ürünlerin temin edilebileceği , dinamik bir firma

Yarışma Koşulları :
1) Yaş sınırının bulunmadığı yarışma profesyonel ve amatör grafik tasarımcıları ile öğrencilere açıktır. Seçici kurul şirketimizin kurucu ortakları olduğundan dolayı herkes yarışmaya katılabilir.

2) Her katılımcı en fazla Altı adet çalışmayla yarışmaya katılabilir.

3) Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak, lgonun kullanım alanları göz önüne alındığında; her türlü basılı materyal için dört renkli baskı tekniğine (CMYK - ofset-trigromi) ve dijital ortamlara da (RGB) uygunluğu düşünülmelidir. Ayrıca, rozet, bayrak, anahtarlık, plaket/şilt vb. her türlü promosyon ürünü ve açık hava materyalleri üzerinde de kullanılabilir olması göz önüne alınmalıdır.
Ayrıca adobe illustrator, freehand ya da corel Draw programlarından biri ile hazırlanmış belge olması gerekmektedir.

4) Teslim edilen çalışmalar Türk Patent Enstitüsü'nce daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Seçici kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmanın neticesinde, Seçici Kurul herhangi bir eserin, herhangi bir ödüle layık görmekle birlikte, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığı veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir ve eğer verilmişse, ödül sahibinin, ödülü derhal iade etmesi gerekir.

5) Eserlerin NG Box Kurumsal Satış Ofisi’nin ihtiyacını karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle, yarışma tekrarlanabilir ya da her aşamasında iptal edilebilir.

6) NG Box Kurumsal Satış Ofisi, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

7) Yarışma sonunda seçilen tasarımın tüm hakları NG Box Kurumsal Satış Ofisi'ne devredilmiş sayılır. tasarım sahipleri, kullanılacak olan logo için hiç bir şekilde isim ve hak talebinde bulunamazlar.

8) Ödül kazanan tasarımı NG Box Kurumsal Satış Ofisi kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ödüle değer görülen eserlerin yüksek çözünürlükteki kopyaları Seçici Kurul tarafından katılımcılardan talep edilebilir. Seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için NG Box Kurumsal Satış Ofisi tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.

9) Eserler Seçici Kurul tarafından yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı ve markaya kattığı değer kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

10) Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödüller dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

Telif Hakları :
Katılımcı, dereceye giren eserinin NG Box Kurumsal Satış Ofisi tarafından kullanılmasına süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için NG Box Kurumsal Satış Ofisi’ne tam lisans verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. NG Box Kurumsal Satış Ofisi, eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.
Katılımcı, NG Box Kurumsal Satış Ofisi 'nin ödül alan eseri NG Box Kurumsal Satış Ofisi'nin maskotu olarak kendi adına marka olarak tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Eserlerin Teslimi :

1- Eserlerin her biriBuradan (yeni konu) başlığı altında verilen şablona göre hazırlanıp sadece JPG görüntüsü yüklenerek sergilenecektir. Gerekli görüldüğünde çalışmanın vektörel hali yarışmacıdan istenebilecektir.

Örnek Şablon:


Son aşamada kurumsal kimliğe ve logoya ait diğer materyaller de (antetli kağıt, zarf, kartvizit vb.) konuya eklenmelidir.

Şablonu İndirmek için TIKLAYIN

Foruma görsel nasıl eklenir ? Yüklemek için Tıklayın

2- Yarışma sonuçları sitede açıklandığında, kazanan yarışmacı 5 işgünü içinde hazırladığı tasarımı, istenen özelliklerde yasal olarak kanıt sayılan email yolu ile verilecek email adresine veya cd içerisinde şirket yönetimine iadeli taahhütlü posa yoluyla ulaştırmakla yükümlüdür. Ödül ödemesi ulaşan çalışmanın doğrulanmasına müteakip 5 işgünü içinde yarışmacının göndereceği herhangi bir bankanın IBAN numarasına EFT/Havale olarak yapılacak, başka şekilde (elden, posta ile vb.) yapılmayacaktır.

Yarışma Takvimi :
Yarışma Başlangıç Tarihi : 27.04.2013
Yarışma Bitiş Tarihi : 25.05.2013 (süre uzatılmayacaktır)
Sonuçların Açıklanması : 05.06.2013
Sonuçlar, belirtilen tarihten sonra kamu oyuna Grafikerler.org internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.


Ödül : 1. seçilen esere 600 TL ödül verilecektir.

Seçici Kurul : Şirket kurucu ortakları
 

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
22 Mayıs 2012
Mesaj
3.069
Tepki
192
Yarışmaya katılacak tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim...
 

Admin

Başkan
Yetkili Kişi
Yönetici
Kayıt
10 Temmuz 2008
Mesaj
132
Tepki
25
Yarışmaya yeteri kadar katılım sağlanamadığından 10 hazirana kadar uzatılmıştır.
Tüm katılımcılara başarılar dilerim.
 
Yukarı Alt