Acil Yardım (corel draw text 3d altın efekti)

Metopia

Üye
Tepki
0
Bunu sıfırdan hazırlaman veya yüksek çözünürlüklü resim (psd, tiff, jpeg) formatında illustrator'a attıktan sonra görseli büyütüp live trace yapman. Live trace'ten sonra görselde beğenmedin veya düzeltilmesi gereken yerler olursa elle müdahele edebilirsin.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Corel Draw kullanmayı biliyorsan aşağıdaki adımlar sana yardımcı olacaktır.
Düz bir kabartma efekti vermek için efects/bevel kullanabilirsin.
Resimdeki gibi metalik bir görüntü için ise teksti RGB olarak convert ettikten sonra üst menüden edit bitmap ile görseli açtıktan sonra, resimdeki adımları izleyerek, uygun renkleri secerek ve ayarlarla oynarak gayet pratik bir şekilde bu efekti corel draw ile elde etmek mümkün.

emreato

Üye
Tepki
0
biraz daha detaylı öğrenebilirmiyim çözünürlük sıkıntısı olmadan her boyda kullanılabilmeli. resimlerden ilerlemeye çalıştım ama programı pek bilmediğimden tam sonuç alamadım

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Eğer ikinci objedeki parlak şekilde kabartma vermek istiyorsak,
Texte dilediğiniz zemin rengini veriyorsunuz convert yapmadan önce. (örneğin altın efekti için uygun tonda sarı)
Daha sonra üst menüden Bitmaps/Convert to bitmap
RGB modunda 300 dpi olmalı iyi bir sonuç için.
Sonra görseli secerek üst menüden Edit bitmap
İlk önce mask oluşturmamız gerekiyor. Bunun için görseli tıkladıkdan sonra üst menüden 2. göz işaretini tıklıyoruz.
(2. resim)

Daha sonra; Mask/create/mask from object (3. resim)

Sonra üst menü effects/3d effects/bevel
ve istediğiniz ayarları yapıyorsunuz.

Ok dedikten sonra parlama efekti için ise; effects/3d effects/emboss

Bu kısımdan son düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Fikir vermesi açısından kısa bir video yüklüyorum

emreato

Üye
Tepki
0
çok sağolun sizede zahmet verdim. efekt kullandıktan sonra yazı vektörelliğini kaybediyo sanırım bunun bi çözümü yok olduğu kadarıyla idare edicem artık.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Zaten bu sekilde vektör bir efekt vermek imkansız. Aslında imkansız değil fakat her parlamayı, her efekti, her tonlamayı ayrı bir parça olarak çalışmak lazım eğer bu şekilde tamamen vektör bir çalışma elde etmek istiyorsanız. Bu da onlarca hatta çalışmaya göre yüzlerce parça/layer demektir.
Kolay gelsin.

Yukarı Alt