"Acil Yardım" InDesign Klavye Kısayol Sorunu

akifkama

Üye
Tepki
20
Arkadaşlar ne olduysa windowsun yaptığı bir güncellemesnden sonra oldu.

Klavye Kısayolları ve kişiselleştirilmiş olan panel v.b hepsi yok oldu.

Kaldırdım, kökten temizlik yaptım, tercihlerimin tamamını temizledim,yeniden

kurdum olmadı, Windowsun son 3 günlük güncellemelerini kaldırdım

indesign'i tekrar kurdum ama nafile. olmadı olmadı olmadı. Son çare aklıma siz

değerli arkadaşlarımdan küçük bir ricam olacak

...::: Bilgisayarınızda İndesign CS4 yüklü ise :::...

"C:\Documents and Settings\[kullanıcı adı]\Application Data\Adobe"

klasörünün içindeki InDesign klasörünü rar veya zip ile sıkıştırıp bana

gönderebilecek olan varsa çok sevinirim. son çarem bu kaldı artık.

Bakalım olacak mı? bana özel mesajdan ulaşırsanız msn adresimi veririm.

Yada bilinen başka bir yöntem varsa yardımlarınızı bekliyorum.

saygılar.

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Akif Bey

Windows'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz, service pack kaç ve hangi güncelleştirmeleri yaptınız öğrenebilirmiyim. Normal koşullarda windows güncellemeleri yüklemiş olduğunuz programların dosyalarının bulunduğu Program Files dizinine dokunmaz. Kayıt defterinde (registry) gerekli güncellemeleri yapar. Programı kaldırıp tekrar yüklemiş olduğunuzda sorun çözülmüş olması lazımdı. O yüzden sisteminize virüs girme ihtimali daha yüksektir diye düşünmekteyim. Kullanmıl olduğunuz virüs programı nedir ve windows güvenlik duvarınız açıkmıdır. Ayrıca programı uninstall ettiğinizde programın kayıt defterindeki girdileri silinceğinden tekrar yüklemizde gerekli kısayollarınız gelmeyebilir

akifkama

Üye
Tepki
20
@Abdullah Şahin

abdullah bey bilgisayara 4 gün önce format attım. ve Güncel Nod32 antivirüs kullanıyorum keyler sürekli güncelleniyor. Ayrıca advaced system care kullanıyorum. güvenlikle ilgili sorunum yok msn den gelen internetten indilrilen içeriğini bildiğim dosyalar bile virüs taramasından geçtikten sonra veriler yazılıyor. ayrıca bu ilk defa indesign kullanmıyorum. ilk defada yüklemiyorum. Yapılan güncelleme çoklu dil ile ilgili güncelleme olduğunu düşünüyorum. sisten windows XP SP3 Ayrıca sizin tahmin edeceğiniz herşeyi denedim. ama belki farklı değişik bir yolu vardır diye düşündüm. ki bu farklı değişik olan düşünce de bu klasörü yerleştirmek oldu. yoksa tek çare yeniden format armak gerekecek.
teşekkürler

akifkama

Üye
Tepki
20
herkese teşekkürler
erkin kardeşim sana ayrıca teşekkürler.
gönderdiğin dosyalar işime yaradı.
olayı çözdüm şuı anda takır takır çalışıyor.

:):D;) :):D;) :):D;) :):D;)

Yukarı Alt