Acilen indesign 16 sayfa montajı

Arsenal

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar acilen A4 boyutlu indeisgnde tasarladıgım katalogu 16 sayfadan oluşuyor
nasıl montajlayacağımı gösterirseniz çok mutlu olurum :confused::confused::confused:

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Bir A4 kagıdı 4 e katla ve her sayfayı dergi yaprağı gibi numaralandır. Kağıdı açınca numaralar sana yardımcı olacaktır.

Arsenal

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

Kardeşim güzel demişsin lakin benim demek istediğim bu değil bu konuda bilgim var
demek istediğim indesignde montaj aynı corel,freehand gibi mi yapılıyor ?
yani bir ebat açıyoruz mesala 70*50 yan yana mı koyuyoruz bunda da
ya bir anlata bilsem resim olarak koysanız çok iyi olur çok acil lazım arkadaşlar :eek::eek::eek:

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
@Arsenal
Bir mesajınızda Indesign'in kolaylığından bahsetmişsiniz ve bu mesaja istinaden bu program üzerinde hakim olduğunuz izlenimine vardım. Kusura bakmayın....

Az önce dediğim gibi, Katladığınız A4 kağıdı açtığınız zaman ortaya çıkan yerleşme şekline göre yanyana/altalta yerleştirip formayı tamamlıyoruz.

Not: Matbaa sizden illaki forma mı istiyor? İstemiyor ise sayfaları numaralandırıp, gerekli payları bırakıp sayfalar halinde de baskıya gönderebilirsiniz.

Arsenal

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

Bunu açarsanız biraz çok sevinirim yani mesala tek tek her sayfanın taşma payını verdim ve krosları koydum böyle filme göndere bilir miyim ? ve ya bu işi filme gönderirsem numaralandırılmış şekilde (PDF) olarak onlar özel montaj programları ile montaj yaparlar mı ?:confused:

Derdim şu mesela 4 sayfalık bir insertde aynen böyle montaj ediliyor

Peki aynı bunun gibi yan yana 5-6-7-8-9-10.............yapa bilir miyim ?

Arsenal

Üye
Tepki
0
Erkan hoca harikasınız yaaa çok mutlu oldum vallahi elinize sağlık
yalnız burda 12 sayfa ben 16 sayfa yapıcam ya böyle bu sistemde devam ede bilir miyim ?
birde verdiğiniz yatay ölçülerde bu dikey ölçüden fark eder mi yoksa aynı mı ?

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Kapaklarla beraber 16 sayfalık bir çalışma. 12 rakamı sayfa numaralarıdır.
Faydalı olduysa ne mutlu.
Not: Her dergi tasarımında maket yaparak ve sayfalara numara vererek bu yöntemi kullanabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Arsenal

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

Erkan hoca valla ne desem azdır çok teşekkür ederim :clap2::clap2::clap2:

Yukarı Alt