A'dan Z'ye anlatır mısınız? (Baskıöncesini)

Designerrr

Üye
Tepki
0
Herkese merhaba...

Arkadaşlar aramızda ofset ağırlıklı çalışan arkadaşlara yardımcı olmak için böyle bi konu açmayı uygun buldum.

Araç kaplama işinin, tasarım kısmını A'dan Z'ye (fotograf çekiminden vs. başlıyarak baskıya hazır hale gelene kadar yapılan işlemleri anlatabilir misiniz?

Tepki
1
meraba arkdaşım ben sana yardımcı olayım ama işi gel yap desen hertürlü yaparım anlatımım fazla iyi degil:) başlıkça ilk olarak aracın her köşeden resmini çekmen gerekiyor tabiki resimleri ne kadar düz ve orantılı çekersen bu tasarımda ve baskıda ki zorlukları ortadan kaldırır sonra aracı tekerlekleri dahil sağlıklı ölçmen gerekiyor ve çekmiş oldugun fotografları tekerlek ve ön tampon arka tampon ve tavan sıfırından kesip tasarımı yapacağın programa koy sonra aracı almış oldugun ölçüye yani aracın birebir ölçüsünü ver ve aracın belirli hassas noktalarından özellikle lastık kısmı kapı kolu olan yerlerden ölçüler alıp bilgisayarda ayarlamış oldugun bilgisayardakı araç ölçülerinle kontrol et ölçülerin 3 cm oynayabilir orjinal ölçüyle bu şekilde tasarım kokrmadan yapılır baskıyıda zora sokmamış olursun hazırlıgı mümkünse yapabiliyorsan renk sorunu olmasın diyorsan photoshop çalış renk modu cmyk olsun dış mekan cmyk çalışır ona dikkat en önemli nokta rgb çalışırsan bilgisayarda renkler süper gözükür ama baskıcı bunu mecburi cmyk yapar ve işler degişir tasarımı yaparkende lastik kapı kolu kapı sürgü yolu veya çukur noktalar en az 5 cm uzak tut bu sekilde sorunsuz baskıya girer baskıda yapılacak seylerse iş parçalanıcak baskıya girmesi için yukarıdan asıgı dogru baskının rahat bir şekilde uygulanması için genelde kullanılan 130 cm lik parçalar halinde parçalanırken parçalara 3 cm pindirme yapman gerekiyor 1 parçayı kestin 2 parçayı 1 parçaya 3 cm içerden kesiceksin uygulamada olabilicek ufak tefek kaymaları önlemek için ve bundan sonrasıda baskı birde baskıyı sen yapmıyacaksan kesim işleride baskıcının işi inş. az olsa yardımcı olmusumdur kafana takılan bölüm varsa yaz ben yardımcı olamaya çalışırım

SNSİZ

Üye
Tepki
1
arkadaşım araç giydirmenin konu başlıklarına bakarsan serkan beyin detaylı bir şekilde anlatmış olduğunu görüceksin gayet faydalı bilgiler tavsiye ederim;)

Yukarı Alt