Adobe Diğer Konu. Bir merak sorusu.

mrdamned

Üye
Kayıt
16 Mayıs 2008
Mesaj
6
Tepki
0
Tekstil Grafik Kursu
Merhaba arkadaşlar. Herkese keyifli bir gün dilerim. Bende amatör olarak ps2 kullanıyorum. Çok şükür kendimi elimden geldiğince geliştirdim. Bir merakım vardı, daha doğrusu bu işin nasıl yapıldığını öğrenmek diyelim tabir-i caizse. Örneğin bir tasarım yapacaksınız. Bu tasarımı nasıl kurguluyorsunuz? Mesela ben kalpli pembeli böyle güzel bir şey yapmak istiyorum. Karşımda 1024 * 768 beyaz sayfa. Neresine ne koyacağım bilmiyorum. Hayal gücüm eksi bilmem kaç... :rolleyes: Siz olsaydınız ne yapardınız? Saygılarımla, iyi forumlar :)
 

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
5 Şubat 2008
Mesaj
3.395
Tepki
103
herkesin hayal gücü birbirinden farklıdır, siz ne yapmak istiyorsunuz, kime yapıcaksınız, neden yapıyorsunuz, bunları bilmiyoruz...Bilsek de sizin şinize pek yaramayabilir... Yani şunu demek istiorum: İnsanların düşünceleriş,zevkleri,renk seçimi,uyumu birbirinden farklıdır.. Mesela benim aklıma bir sürü fikir geliyor:)

İyice düşün, elbet aklına bişeyler gelecektir...Düşünme yöntemi,Senin tecrübeleşmen için en iyisi:)
 

mrdamned

Üye
Kayıt
16 Mayıs 2008
Mesaj
6
Tepki
0
aslında bab'a düşünce olarak bakarsak hayal gücüm geniş. fakat bunu resim anlamında değilde, farklı alanlarda kullanabiliyorum sadece. ben bakıyorum fakat aklıma tek gelen eskilerden kalma 2 - 3 çöp adam, bir güneş ve bir ev :)))
 
Kayıt
17 Mart 2008
Mesaj
3.270
Tepki
99
bir işi neden ve nasıl çerçevesi içerisinde değerlendirirsen ortaya bir sonuç çıkar tabi.
neden: bir sebep olmalı yani, biri bir iş istemiş olabilir gibi...
nasıl: kullandığınız programa hakimiyetiniz çok önemlidir. sonuçta istenileni verebilmektir.

son olarakta işin güzelliği ayrıntılarda gizlidir. buda sabır demektir.
 

mrdamned

Üye
Kayıt
16 Mayıs 2008
Mesaj
6
Tepki
0
neden nasıl hitapları alenen bu konuda abes kaçar. sadece görsel olarak eksikliğim var benim. tasvir ettiğiniz gibi yapılan çalışmanın güzelliği ayrıntılarda gizli. ben bir kabasını çıkarabilsem ayrıntılarını da halledeceğimde :)))
 

karakalem

Üye
Kayıt
14 Ekim 2007
Mesaj
38
Tepki
0
senin yerinde olsam hayal gücümü proje haline döker ve arkadaşlardan fikir alır kendini nasıl geliştirebilecegin hakkında püf noktaları alabilirsin , bu şekilde arkadaşlar sana yardımcı olamaz
hastayı görmeden teşhis istiyorsun gibi geliyor insana,,,, tabi arada yanlış anlamalarda olabiliyor ....
 
Yukarı Alt