adobe hakkında

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
iMac lerde adobe paketi normalde unistall uygulamasından kaldırılır. ama ben tüm dosyaları sildim. tekrar yüklemek istediğimde uygulamaların yüklü olduğunu söylüyor. ne yapmalıyım sizce?

Günay YUNUS

Grafikerler.Org
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
26
Os X Snow mu Lion mı kullanıyorsunuz, öncelikle onu sorayım.

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Mac işletim sisteminde program kaldırmak, program simgesini çöp kutusuna taşımaktan ibarettir fakat bazen böyle olmayabiliyor. Ben, ücretsiz bir çözüm olan AppCleaner kullanıyorum ve oldukça memnunum, tavsiye ederim..

İnternette program ismini yazarak her yerden temin edebilirsiniz.. :)

Günay YUNUS

Grafikerler.Org
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
26
Ahmet Hocam cevabı söylemiş. Çöp kutusuna sürükleyip bıraktığınızda hala program duruyorsa ( son zmnlarda snow ve lion kullanıcılarının sık şikayet ettiği bir durum) App Cleaner gibi programlarla kaldırabilirsiniz ancak :)

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
Mac Os X 10.6.8 kullanıyorum. App Cleaner denedim ama görmüyor, sonuç alamadım maalesef...

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
@Mehmet ÖZDEMİR

AppCleaner biraz yavaş çalışır, çalıştırın ve 1-2 dk bekleyin. mutlaka kaldırmak istediğiniz programa ilişkin dosyalar çıkacaktır... Appcleaner programında tarama yaparken herşey seçeneğini seçin..

Yani kesinlikle herhangi bir programı hiç iz kalmayacak şekilde sildiği için bunu öneriyorum.

Kolay gelsin.

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
@Mehmet ÖZDEMİR

Sahip olduğum bilgisayar İMAC 21'' ve Snow Leopard yüklü... Adobenin ise master programı mevcut.. Problem ne olabilir diye yüklü adobe programlarını kendi unistall seçeneği ile kaldırdım ve takrar yükledim.. bir sorun çıkmadı..

İkinci kez yüklediğim programları bu kez AppCleaner ile kaldırdım ve tekrar kurdum.. yine bir sorun çıkmadı..

:allalla:

Bu durumda sizin Mac'te veya program setupunda bir sorun var gibi.. Hatta Mac'te virüs olmaz diyoruz ama ne yazik ki olabiliyor.. Mac için ücretsiz harika antivirüs çözümler var.. bir tarama yapın derim.. işe yaramaz ise başka bir setup ile Adobe programını kurmayı deneyin..

En son önerim CCleaner programının mac versiyonu var ve ücretsiz.. Fakat çok iyi olduğu söylenmesine rağmen bir türlü ısınamadığım bu program ile bilgisayarınızı taramanızı tavsiye ederim.. Bu işlemi yaparken dikkatli olun.. CCleaner temizliği gerçekten iyi yapıyor herşeyi siliyor.. neyi sildiğini tek tek kontrol edin..

Kolay gelsin.. umarım işinize yarar..

Yukarı Alt