Alevli yazı

BaTuHaN

Üye
Tepki
0
alevli YAZI

1. 400x100 boyutlarında yeni bir belge oluşturalım.Background 'u siyah foreground 'u beyaz olsun. Type tool ile yazımızı belgemize ortalayarak yazalım.

2. Rasterize >Type ı seçelim. ( Photoshop 5.0 ve 5.5 için Render Type >Render Layer ). Resmimizi yan çevireceğiz, bunun için Image >Rotate Canvas >90 CCW yapalım.

3. Render >Stylize >Wind uygulayalım. Ardından Ctrl + F yapalım efekt güçlensin.

4. Resmi yeniden eski haline getirelim. Image >Rotate Canvas >90CW yapalım. Resmimiz eski haline döndü. Şimdi dalgalanma efekti vereceğiz.Bunun için Filter >Distort >Ripple 'lı uygulayalım.

5. Filter >Blur >Gaussian Blur efekti uygulayalım ve 2 değerini verelim. Bu alev efektini yumuşatacaktır.

6. Resmimizin görünümü artık hazır. Şimdi renklerini ayarlayarak alevli yazımıza son görünümünü veerebiliriz. Image >Mode >Grayscale 'i seçelim. Flatten 'ı tıklayalım. Image >Mode >Indexed Color' ı seçelim. Image >Mode >Color Table 'ı seçelim. Grayscale modundayız. Black Body 'i seçelim ve OK butonuna basalım.

ARKADAŞLAR TİTİZ BİR ÇALIŞMA SONRASINDA ORTAYA ALEV ALEV YANAN BİR YAZI ÇIKIYOR.

SİZ DE DENEYİN. KOLAY GELSİN...
not : alıntıdır

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Çalışmanıza resimleride eklerseniz yeni öğrenenler için dersi uygulamaları açısından daha kolay olur, emeğinize sağlık.

Tepki
0
siteye az once uye oldum...

photshop 9.0 cs2 kullanıorum.. Daha dogrusu kullanmaya calısıyorum :)

cd key kabul etmio halbuki kesinlikle dogru...

unsuccesfuL dio..

yanlıs girince hata verio...

dediklerinizi imageready'de yaptım...

sadece foreground beyaz yamadaım...sacma sapan bişi oldu...

foreground nedir...?

Ayrıca Render Stylize yaptım... ama bende Wind yok... Hatta stylize de yok :(

Tepki
0
hallettim işi en son kısımda yine takıldım...

dioki :

image-mode bilmemne...

Bende Image'a girdim... Fakat Mode diye birsey yok..Ve hicbiryerdede grayscale yok...

efendy19

Üye
Tepki
0
Daha Bu Gün ba$Ladım photoshop'a Baya bi$ey öqRenDim...aLewli yazı icin sabahTan Beri WiDeo izLiyoRum aMa yapamaDım...Sizin aCıkLamayaı oKuDum We yaptım...T$k eDerim..Sırf t$k eTmeq iCin üye oLdum....

(iletişim adresi vermek yasaktır) Bu msn'im photoshop'tan anLıyan aRkaDa$Lar ekLerSe SewiNirim...

:rolleyes: EMEGE SONSUZ SAYGI!!!!:rolleyes:

Yukarı Alt