Ankara'da MEB ve Uluslararası Sertifikalı Grafik Tasarım Kursu

Tepki
0
Ankara'da MEB ve Uluslararası Sertifikalı Grafik Tasarım Kursu

Mesleki eğitim tabanlı Grafik Tasarım kurslarımız, diğer grafikerlik kurslarından farklı olarak reklam sektörünün taleplerine yönelik mesleki eğitim bilgilerini de içermektedir. Bu kursa katılacak olan kursiyerler, kurs bitiminde basılı materyal üretiminde (ofset, serigrafi vb.) aktif olarak çalışabileceklerdir. Mesleki eğitim tabanlı grafik tasarım kurslarımızın amacı; son derece kapsamlı ve yoğun bir eğitim sürecinden sonra mezun olan öğrencilerimizi reklam sektöründe hemen işe başlayabilir seviyeye getirmektir. Aynı zamanda bu sürece dahil olan öğrenciler, istedikleri ve gayret gösterdikleri taktirde; sektörde edinecekleri kısa bir tecrübe sürecinden sonra hızla yükselebilecekleri alt yapıya da sahip olabileceklerdir. Katılacakları eğitim süreci boyunca alacakları teorik ve uygulamalı dersler ile, sektör içinde yer alan art-director (sanat yönetmeni) ve genel koordinatör gibi mesleklere talip olabilecek bilgi ve beceri birikimine de sahip olacaklardır. Sektöre hakim eğitimen kadromuzla yaptığımız kapsamlı ve uzun bir araştırma sürecinden sonra ortaya koyduğumuz bu program; sektörün beklentilerine rahatlıkla cevap verebilecek profesyonel grafik tasarımcılar yetiştirme noktasında iddialıdır. Bu süreç içerisinde kursiyerler, temel sanat eğitimi ile ilgili çalışmaların yanı sıra, baskı tekniklerini de öğrenecekler ve günümüzde en sık kullanılan ofset ve serigrafi baskıya yönelik kapsamlı uygulamalar yapacaklardır. Kursiyerler, program dahilinde; kurumsal kimlik tasarımı (amblem, logo-type, kartvizit, zarf, dosya vb.), afiş, broşür, katalog, ambalaj, kitap kapağı gibi uygulamaların yanı sıra, out-door reklamcılık (tabela, bill-board, araç giydirme vb.) alanında da doğru tasarımlar üretebileceklerdir. Bu program dahilinde öğrenilecek bilgisayar programları; Photoshop,Corel Draw, Illustrator, Indesign’dır.

Grafik Tasarım Programları
  • Adobe Illustrator
  • Adobe Indesign
  • Corel Draw

Mesleki Detay
  • Grafik Tasarım İlkeleri
  • Renk Bilgisi
  • Yazı-tipografi Bilgisi
  • Matbaa Teknikleri
  • Grafik Desen
  • Fotoğraf
  • Özgün Baskı
  • Kurumsal Kimlik
  • Outdoor Çalışmaları
  • Reklam Analizi

KATILIMCILARA KAYNAK (KİTAP, DERS NOTLARI, EĞİTİM DVD LERİ) VEKTÖREL BİLİŞİM TARAFINDAN ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR.

www.vektorelbilisim.com
www.grafikerlikurslari.com

Yukarı Alt