Ateş ile suyun hikayesi (Can Yücel)

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Ateş bir gün suyu görmüş yüce dağların ardında sevdalanmış onun deli dalgalarına...
Hırçın hırçın kayalara vuruşuna, yüreğindeki duruluğa
Demiş ki suya: Gel sevdalım ol, hayatıma anlam veren mucizem ol...
Su dayanamamış ateşin gözlerindeki sıcaklığa al demiş; Yüregim sana armağan...
Sarılmış ateşle su birbirlerine sıkıca, kopmamacasına...
Zamanla su, buhar olmaya, ateş, kül olmaya başlamış. Ya kendisi yok olacakmış, ya aşkı...
Baştan alınlarına yazılmış olan kaderi de yüreğindeki kederi de alıp gitmiş uzak diyarlara su...
Ateş kızmış, ateş yakmış ormanları... Aramış suyu diyarlar boyu, günler boyu, geceler boyu...
Bir gün gelmiş, suya varmış yolu Bakmış o duru gözlerine suyun, biraz kırgın, biraz hırçın. Ve o an anlamış; aşkın bazen gitmek olduğunu. Ama gitmenin yitirmek olmadığını...
Ateş durmuş, susmuş, sönmüş aşkıyla. İşte o zamandan beridir ki: Ateş sudan, su ateşden kaçar olmuş.. Ateşin yüreğini sadece su, suyun yüreğini Sadece ateş alır olmuş...

CAN YÜCEL

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Ben ikisi birbirini sevmez zannederdim.. Meğer ne büyük aşk varmış aralarında..

:)

reis

Üye
Tepki
0
Güzel bir hikaye severek okudum. Paylaşım için teşekkürler Yasemin hanım.

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Rica ederim dün gece okuduğumda çok etkilendim ve sizlerlede paylaşmak istedim :)

Tepki
1
evt boşuna dememişler aşktan nefret nefrettende aşk doğar ....CAN YÜCEL İN ELİNE SİZİNDE YÜREĞİNİZE SAĞLIK BAYA UĞRAŞIYOSUNUZ...

semira

Üye
Tepki
145
ateş ve su ikiside ayrı büyük mucize!sanatçıya düşen yine mucize beyniyle yeniden defalarca yorumlamak mucizeleri!bende beğendim çünki bana bunları düşündürdü ortalamadan sıradanlıktan çok çok uzak gerçek aşka çok yakın!teşekkürler yasemin uyar:)

Yukarı Alt