Autumn

İnan Kılıç

Dijital Artist
Altın Üye
Tepki
7
Malum sonbahar geldi...Sonbaharın benim üzerimdeki etkisi,benim tipografi üzerindeki etkim...​

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Elinize emeğinize sağlık İnan bey yine harika bir çalışma çıkartmışsınız ortaya, başarılarınız daim olsun, paylaşım için teşekkürler...

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
şu renklerin güzelliğine bak yaa :D
eline sağlık yoSa :D başarılı her zamanki gibi

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
"Sonbaharın benim üzerimdeki etkisi,benim tipografi üzerindeki etkim..."
Bu cümle bile çooook güzel, çalışmanız da öyle. Yine kutluyorum sizi.

Bu güne kadar ilgimi çekmeyen "Tipografi" konusu sizin çalışmalarınızla çok
ilgimi çekmeye başladı. Sanırım bir şeyler yapmaya çalışacağım bu ara. Amatör olarak da olsa
yapmak istiyorum.

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Ellerinize sağlık İnan bey, her zamanki gibi profesyonel bir çalışma çıkartmışsınız, tebrikler. Yalnız dikkatimi çeken bir konu var, çalışmalarınızda kullandığınız görseller her zaman farklı oluyor fakat tipografi yönteminiz hiç değişmiyor. Kullanılan rakamlar çoğunlukla "2" ve "4" rakamları oluyor, diklemesine gelen yazılar. Bu yöntem sizin tarzınızı mı yansıtıyor? Bu işte çok başarılısınız fakat tipografi yönteminde de biraz farklılık denemelisiniz bence. Nacizane tavsiyem..

İnan Kılıç

Dijital Artist
Altın Üye
Tepki
7
@GÜNEL AYVACI

Güzel haber...Tipografiyi size aşılayabilmiş olmak çok sevindirici...Merakla bekliyor olacağım...Teşekkür ediyorum Sayın GÜNEL.

@Erkin KARATAŞ

Merhaba ERKİN Bey...

Böyle bir yorum yapabilmek için çalışmalarımı iyi takip ediyor olmalısınız,ki sanırım öyle,öncelikle ilginiz ve takibiniz için teşekkür ediyorum.Akabinde birkaç açıklayıcı cümle yazayım dilerseniz;

Çalışmalarımda genelde aynı tipografik düzenlemeler yok, çalışmalarım ağırlıklı olarak deneysel tarzda çalışmalar...Alan-renk-tipografik düzenleme-lekesel ihtişama ulaşma çabası vs gibi deneme süreçleri var...İki üç çalışma öncesinde renkleri irdelerken, bir diğer çalışmamda alan derinliği (örnek olarak oluşum adlı çalşma) bir diğerinde lekesel düzenlemeler, bir diğerinde boş alan değerlendirmesi ve göz akışı sağlama çabası vb. deneysel irdelemeler yapıyorum.İlgilendiğim bu tarz çalışmalar çok fazla zaman ve ilgi istiyor,3-5 çalışmayla olacak şey değil, yıllar gerekiyor.Belirli bir tarz ve standart oturtmak için durmadan çalışmam ve bazı şeyleri denemem gerekiyor. Bu işin eğitimini almadan,sadece araştırarak ve deneyerek öğreniyorum.enüz bir tarzım yokken tarz değişikliğine gitmem söz konusu değil elbette.Ancak zamanla bazı şeyler değişecek ve belirli standart ve kalıplara girecektir.Özetle çalışmamı imzalamasamda "bu İNAN KILIÇ işi" denecektir.amaçta bu zaten...

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.Teşekkür ediyorum tekrar.

@Fatih Coşkun
Teşekkür edrim FATİH Bey.

Yukarı Alt