Avidya Logo

Tepki
67
Kendi işlerimin yoğunuluğundan pek dışarıya iş yapamıyorum lakin gelincede hatır rica birşeyler karalıyorum. Geçenlerde bir bayan aradı dedi ki Murat bey bizim bir logoya ihtiyacım var gelin bir görüşelim. Gittim. Firmanın ismi AVİDYA Yoga Merkezi.

Başladık konuşmaya hanım efendi konuşmaya başaldı önce hayat hikayesini anlattı :) sonra Türkiye 'ye gelişlerini bu işi girişleri derken 1 saat geçti. Baya bir konuştuk. Firma ismi biraz garipti ve sektörü de bana göre biraz garip geldi belki de hiç yoga logosu yapmadığmdandır.

Kullandığı kelimeleri özenle seçiyor aklı sıra karşısındakini etkilemeye çalışıyor.

- Logomuz çok farklı olmalı
- Tabela ya bile konsa hemen göze hitap etmeli
- Profesyonel olmalı bunun gibi bir sürü şey söyledi benim kafa 1 saatin sonunda yandığı için bunlar aklımda kaldı :D

Neyse fiyatına geldik. Logoya 200 istedim. Çünkü arkadaşım samimi arkadaşı hep beni bulur böyle şeyler. Tabi yarısını işin başında aldı ve aşağıdaki örnekler ile birlikte bir kaç örnek yaptım ama 3nü sundum. Kadın aklı gitti harika mükemmel profesyonelce fealan filan derken biz buna bakalım dedi. Çıktıları verdim ertesi gün bunlar olmamış dedi gülermisin ağlarmısın.

diğer logolara çok benziyor dedi ee bende YOGA LOGOSU ne koymamı bekliyorsunuuz araba tekerleği koyacak halim dedim.

Kadına logoya tescil ettirdim dedim sakın kullanmayın dedem ama bakalım az önce Erkan'ın yazısını okuyunca bunu yazasım geldi.

Şimdi emeğe mi acırsın, zamana mı acırsın, parana mı acırsın yoksa aracı olan düdük arkadaşına mı :)

Siz siz olun sakın paranın yarısını almadan anlaşma yapmayın.

Hadi kalın sağlıcakla..

Cengiz Duhan

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
23
Arkadaşım geçmiş olsun diyelim, ben sadece şunu söylemek için yazıyorum, "ortadaki logoya bayıldım"

çalışmalarında kolaylıklar ve başarılı çalışmalarının devamını dilerim,,

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Maalesef ki bu tür olaylarla sıklıkla karşılaşılıyor...

Paylaştığınız için teşekkürler, bizler de böyle durumlarda nasıl hareket etmemiz gerektiğini daha rahat algılayabiliyoruz sayenizde..

Geçenlerde benzer bir olay benimde başıma geldi..
Logo çalışmasının üzerinde "ay Aslı hanım ne kadar başarılı, tam aradığımız imaj ...
Bu çalışmayı ne zaman teslim alırız ? " Ücreti konusunda anlaşma yapmadığımızı belirttiğimde yan yattı çamura
battı aslında biz beğenmedik çok. Ham dosyayı alsaydık üzerinde oynayacaktık sonra kullanacaktık ...

Ayrıca logo çalışmaları özellikle 2. çalışma olmak üzere çok başarılı..

Tepki
12
Tasarımlarınızın üçü de güzel elinize sağlık.

Ne yazık ki her zaman ben daha ucuza yaparım diyenler olduğu sürece bu iş böyle benim de tam aldım dediğim iş yarım kaldı.

Tepki
67
Önemli olan ucuza yaptırmak ve ya yaptırmamak değil bazıları cin olmadan adam çarpmaya çalışıor ve size küçük bir tüyo sakın ha logo çizerken ki eskizlerini müşteriye göstermeyin.

Yukarı Alt