Bahçeşehir Eğitim Dergisi Logo Denemeleri

angela

Üye
Tepki
0
Henüz basılmamış dergimiz için bir kaç logo denemesi yaptım. Sayın meslekdaşlarımdan ve bilgili kişilerden değerli yorumlarını rica ediyorum.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Rutin bir forum gezisinde gözüme ve belki aklıma takılan bir konuya yorum yazar gibi yazıyorum.

Angela ya da melek mi desem pek bilemedim.
Öncelikle altta sağdan sola 2. logo kullanılabilir geldi bana ,durun bir, onun da font stiline takılmamak elde değil, o halde sadece görsel açıdan uygun göründü aklıma, amaç-kapsam açısından amacına nekadar hizmet ediyor ya da daha iyisi yapılabilirmiydi bunu bu logonun temsil ettiği işletmenin tam olarak neyle meşgul olduğunu anlarsak yazabiliriz.
Eğitim evet yalnız ne eğitimi, grafikerlik eğitimi mi ya da bir mcse cisco mu bunların da bilinciyle başlanmalı çalışmaya ve değerlendirmeye.

Bu Bahçeşehir bir belediye midir yoksa işletmenin kendi adı mı?
Ya da belediye herhangi bir dalda aylık eğitim dergisi mi yayımlıyor?
Tam anlayamadım.
Sanki derginin içeriğinden birazcık bahsetmeli gibisiniz.

Bu renkleri kullanmak zorunda mıyız? Bu sorum "Bu renkleri kullanmayın." demek değildir ki sadece sordum.
Kurum ya da işletme için her bakımdan en uygun renkler seçilmeli biliyorsunuz, hayır, demem o ki dikkat çekici renkler de logonun akılda kalmasına ve göz çekmesine katkıda bulunur.
(Bu renkler bana kapkara bulutlu ,yağmurlu ,sıkıcı karamsar sabahları hatırlattı.
Yok hayır bu aralar ayaz var, yağmur hiç yağmıyor neredeyse, hem ne güzel.)
Sanki logomuzda yazıyı(type) biraz daha dikkatli kullanmalıyız gibi.
Size logoda yazıların logodan daha çok alan kapladıklarını söyleyebilirdim , olur da sormuş olsaydınız.
Belki de içinizden sordunuz bilemem.
Denemelerinizi biraz sıkıntılı gördüm, sanki çok kararsız kalmışsınız, sanki ogün sizin için biraz sıkıcıymış ,siz de karamsarmışsınız sanki.Deneyimlerinizi çalışmanıza tam teşekküllü yatırmamışsınız gibi geldi.(Takmayın)
Bence oturun masanıza ,hem sonra fona yumuşak bir müzik ekleyiverin ,zihninizi boşaltın ve bu logo için herşeyi tekrar gözden geçirin.
Bu belki daha faydalı olacak, belki ummadıklarınızla karşılacaksınız, ya da yıllardır görmediklerinizle, kim bilir...

İyi çalışmalar.

Fulyam

Üye
Tepki
16
Görsel olarak ilgi çekmiyor.. ( Ben sadece görsel olarak baktım.. grafikle ilgili bilgim yoktur )

Yukarı Alt