Başarı ve cesaret...

Tepki
4
Güzel yazmışsınız, konuyu iyi bağlamışsınız ve iyi de örnekler vermişsiniz fakat bana katılmıyor olmanız benim düşüncelerimi değiştirmez. Benim tecrübelerim de parası olmayan insanların daha cesaretsiz olduğunu ve cahil insanların soru sorarken bile çekingen kaldığı yönündedir. Ben üniversite bitirdikten sonra yurtdışında da bulundum, yıllarca ticaret yaptım sonunda bu kanı oluştu bende. Faizle geçinen insanlar örneğinde ise cesaretlerini kaybetmelerinden bahsetmişsiniz olabilir her parası olanın kaybetme korkusu vardır fakat hiç parası olmayanın da cesaret konusunda aynı korkusu vardır. Siz belli aşamaları geçmişsiniz ve düşünceleriniz ona göre şekillenmiş, doğal olarak kendinizi haklı hissediyorsunuz. Fikir savunan herkes kendi haklı zanneder.

Ben para "herşey"dir demedim. Cesaret için gerekli bir araçtır dedim. Para'ya çok meyilli değilim ama param olsa eminim ki şuankinden daha cesaretli olurum.

Bu demek değildir ki bir işe başladığınızda çekingen olun aman sivri dilli olmayın, düşüncelerinizi aktarmayın...Tabii ki bir mesafe alabilmek için cesaret şarttır ama benim anlatmak istediğim daha geniş bir cesaret. Özellikle ülkemizde adamı olanın iş yaptığı ortamda cesaret ne kadar işe yarar bilemiyorum...

Sizin düşüncelerinizi beğeniyor ve saygı duyuyorum ama bu konuda iddiam aynıdır ki parası ve bilgisi olmayanın cesareti diğerlerine göre daha düşüktür...

Saygılar.

danisman

Consultant
Tepki
30
Merhaba Süleyman Bey, amacım sizin düşüncelerinizi değiştirmekten yana değil. Hiç bir zaman, hiç kimsenin düşüncesini değiştirme yanım olmadı, en azından bu yaşıma kadar olmadı, sanırım bu yaştan sonrada olmaz.

Burada tek bir amaç söz konusudur, konu ne olursa olsun, para olur, cesaret olur, aşk olur, ne olursa olsun hiç farketmez...

Amacım, insanlara hayatın en olumsuz, en kötü anlarında bile kendilerine olan güveni, inancı ve cesareti yitirmemeleri konusunda, bildiklerimi ve yaşadıklarımı paylaşmak ve ufacık, minicik bir umut dahi olsa vazgeçmemelerini sağlamak...

"Küçük umutlar, büyük sonuçlara gebedir"

Saygılar...

Yukarı Alt