Baskı sonrası sıkıntı yaşıyoruz.

reborn

Üye
Tepki
6
bende bi tek ben aynı hatayı yapıyorum sanıyodum :))))))

Tepki
5
Müşteriye onay metnini verirken, üzerine basa basa yazıları kontrol etmesini söylemek lazım... Müşteriyi kendi firması ile ilgili yazım hatasını en iyi onun bulacağına ikna edin...Onayladığında da yazı ve telefon vb. bilgilerini kontrol ettiğinden emin olun, "Burada ne görüyorsanız baskıda o çıkacak" şeklinde uyarın...

reborn

Üye
Tepki
6
İstediğiniz kadar uyarı yapın baskıda hatalı çıkarsa müşteri ''Banane kardeşim bu benim işim değil senin işin der.'' birde parasını tam almadıysanız üstüne yatar yada ''Dogru düzgün yap getir, paranı al'' der

filipiti

Üye
Tepki
0
Konuyu okudum sonradan yazdıklarınızıda.Müşteriniz genellikle bir şirket veya şahıs firması ise daha önce kullandığı ve sorun yaşamadığı isim soyad adres bilgileri firma ismi olan bir kartvizitini göndermesini rica edebilirsiniz müşteriden kartvizit olmasada mutlaka bu bilgilerin yer aldığı basılı bir materyali vardır.Bunları kullanarak işe başlarsanız daha sağlam olur diye düşünüyorum.Eğer yok ise bir word belgesi veya text pdf belgesine yazılı olarak gönderiyorsa gönderilen belgeyi de ek dosya halinde sunumunuza ekleyip buna göre tasarlanmıştır lütfen bilgilerinizi kontrol edin gibi bir ibare ekleyebilirsiniz.Sorun sizde olmayabilir fakat çalışmanın basım adedine göre çöpe gitmeside iki taraf açısından bakıldığındada hoş olmuyor.

ayhancaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
ben 33 yıllık matbaa grafikeri olarak hatanın öncelikle sizde olduğunu ve çözümünü de söyleyeyim aynı işi muhtemelen bir kaç dosyada çalışıyorsunuz veya CorelDraw gibi save (saklama anında oluşturulan yedekleme) gerçek dosyanın backup yla karıştırıp açıyorsunuz ki bu sıkça yapılan bir hatadır. bu tip hataların tek bir çözüm şekli vardır kim ne derse desin. matbaanızda çok tecrübeli ikinci bir kontrol grafikeri bulundurup kalite kontrolden mesul tutacaksınız. bir işi yapan herzaman hata yapabilir. ben grafikere zaten maaş veriyorum hatasız yapsın derseniz kendinizi kandırır işleri basar basar çöpe atarsınız veya sizin matbaa tecrübeniz olacakki işleri kendiniz kontrol edin buda mesleğe yeni başladığınızdan pek mümkün gözükmüyor. saygılarımla

Yukarı Alt