Bedava sitelere yasak mı geliyor?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Benim de bir süredir kullanmakta olduğum bazı bedava web hizmeti veren sitelere son 1 haftadır erişilemiyor. "Bu siteye erişim mahkeme kararı ile yasaklanmıştır" uyarısı veriyor.
(www.wix.com - www.webs.com vs..) Ayrıca bu sitelerin template lerini kullanarak ve domain satın alarak kendi isminizi kullanmanız mümkündü. Fakat bu engellemeden sonra satın almış olduğunuz kendi sitenize de erişemiyorsunuz.
Video paylaşım sitelerinden sonra şimdide bedava hosting hizmeti veren siteler mi kapatılıyor? Ve amaç ne olabilir ben pek anlayamadım.

Tepki
5
internette YASAK kelimesinin karşılığı yok dostum. Her yasağın aşılmasının bir yönetim mutlaka vardır.
Ancak ücretsiz hizmet sağlayan siteler kendi istekleri ile hizmetlerine son verebilir yada kendi kafalarından senin siteni silebilirler.
bunun dışında yasaklamak mümkün değil çünkü internet hiçbir devlet yada kuruma ait olmayan birşey biri yasaklarsa diğer var her sitenin binlerce alternatifide mutlaka var

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
@FMMD
Peki yukarıda belirttiğim sitelere girmeyi denedinizmi sayın FMMD?

Tepki
5
adı geçen her 2 siteninde ekran görüntüsü altta dostum güncel olduğunu anlaman için saat tarihide açıp öyle caps aldım. Her iki sitede yasaklanmış doğrudur fakat bu erişilemeyeceği anlamına gelmez. Dediğim gibi internette yasaklar sökmez yada en azından acemilere söker diyelim :D

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Burada açtığım konu "YASAKLI SİTELERE NASIL GİRERİM" sorusu değil zaten... Az çok internet bilgim var bu konuda merak etmeyiniz. 15 senelik meslek hayatımda diğer konularda da bilgim olduğu gibi... Site yasaklanmış doğrudur diyorsunuz demek ki YASAK kelimesinin bir karşılığı varmış değil mi? Artık ilköğretim öğrencileri bile her siteye girebiliyor fakat konu bu değil. Ben yasaklı sitelere nasıl girerim diye yardım istemedim zaten. Bu talebin ne derece yersiz ve yasaklı bir olayı geçmenin ne denli övünülmeyecek bir durum olduğunun son derece bilincindeyim...
Buradan almış oldunuğunuz bir sitenin adresini arkadaşınıza verirken "aman ha dns değiş, yok ip gizle, yok şu site üzerinden gir" demek başka, Türkiye'de dilediğimiz her siteye tek tıkla dilediğimiz gibi girebilmek başka.... Olay bundan ibarettir. "Yasak" olayı vardır sonuç olarak...

Yukarı Alt