Bir kızı robota dönüştürmek ( resimli anlatim )

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Hadi başlayalım
İhtiyacımız olan fotoğraflardan ilki Maggie Grace’e (ki kendisi çok hoş bi bayan) ait, ikincisini baldır üçüncüsünü kol için kullanacağız.

Yeni bir layer yaratın ( Shift+Ctrl+N ile)
Pencil Tool(kalem aracı) nı seçin we benimki gibi bir seçim yapın.bu sonraki adımlar için bize rehber olacak.

Şimdi başka bi layer yaratın(Ctrl+Shift+N ile)
Pen tool (kalem aracı) nı seçin we aşağıdaki çizimi yapın:

Ve şimdi son nokta ilk noktanın üzerinde olmalıdır(lütfen oluşan küçük bir daire şekline dikkat edin)

Sonra Control tuşuna basılı tutarak aşağıdaki şekildeki gibi layerın bir kez tıklayın:

Şimdi yeni bir seçim yaptığınızı fark edeceksiniz.
Bu seçimle tüm layerlerı görünmez yapın.
Layerlerı görünmez yapmak için her bir layerın yanındaki küçük göz sembollerini tıklamanız gerekmektedir(lütfen tıklamanız gereken yerlerdeki küçük kırmızı dairelere dikkat edin)

Şimdi layer paletindeki arka plan layerlerı seçin ve Ctrl+Shift+J tuşlarına basın( bu kesme yoluyla yeni bir layer yaratmanızı sağlayacaktır)
Diğer bölümler içnde aynısını yapın. Sonra yön tuşlarıyla iki layerı benimki gibi hareket ettirin:

Şimdi space shuttle(baldır için kullanacağımız ikinci resim) adlı imaja ihtiyacımız olacak:
İmajı açın ve move tool(hareket aracı) ile fotoğrafın üzerine yerleştirin:
Layerı arka plan layerının üzerine sürükleyin ve opacity (saydamlığını) değerini değiştirin: değişiklik:

İmajı yerleştirin, benimki gibi döndürün:

Eraser tool(silme aracı) nı seçin ve ihtiyacınız olmayan parçaları silmeye başlayın:

Şimdi biraz gölge eklemeniz gerekmektedir ve robot kızınız hazır.
Aynı yoldan giderek kolunu da yaratabilirsiniz.
Bu benim aynı tekniklerle yaptığım imaj:

Teşekkürler

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
teşekkürler arkadaşlar, kaliteli dersleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Tepki
2
aahh ahh şu photoshopu bi de ben öğrensem..çok iyi bir çalışma olmuş..eline sağlık admin

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
Yapan yapıo işte güzel bi ders olmuş .. Mantığı kavrayan her şeyi yapar...

dostyol

Üye
Tepki
0
cok güzel olmus - kardesler bende de bir ders var ... #
o dersder kurbaga eski araba parcalari ile robo haline cevrilmisti - hem de profesyonel

www.worth1000.com da bulmustum; malesef simdi bulamadim :(

Yukarı Alt