Bir Seçenek Olarak Yapışkanlı Folyo

resthit

Üye
Kayıt
17 Eylül 2019
Mesaj
4
Tepki
0
Yapışkanlı folyo, reklam sektöründe sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Plastik içerikli olduğu için rahatlıkla esneyebilen, kolay uygulanması, kolaylıkla değiştirilebilmesi ve pek çok farklı türe ev sahipliği yapması ile yapışkanlı folyo kaplamaları günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Yapışkanlı Folyo Nedir ve Nerelerde Kullanılır?
Yapışkan folyo kaplanacağı objenin şeklini alan esnek ve çok kullanışlı bir üründür. Isıya maruz kaldığı zaman esneme özelliği artabilen, plastik ince bir PVC malzemedir.
Yapışkanlı folyolar kağıt değildir.
Su, nem, buhar ve deterjandan etkilenmeyen, kavlama yapmayan yapışkanlı folyoların bir yüzü yapışkan, diğer yüzü ise istenilen her çeşit görsel baskının uygulanabileceği bir formdadır. Yapışkanlı Folyolar, düz ve pürüzsüz olan ahşap, metal, plastik, fayans, mermer, cam, saten duvar gibi tüm alanlarda kullanılabilir.

Yapışkanlı Folyo Çeşitleri Nelerdir?
Çeşitleri arasında;
Renkli kesim folyosu
Araç kaplama folyosu
Dijital baskı folyosu
Karbon folyo
Kaput koruma filmi
Transparan folyo
Kumlu folyo
Translucent folyo
Reflektif folyo
Varak folyo
Lümen folyo
Mıknatıslı folyo
Taşıyıcı folyo (transfer folyosu)
Laminasyon filmi
One way vision
Cam filmi
gibi pek çok seçenek bulunan yapışkanlı folyo uygulamasını Devpa Reklam ve Yapı Malzemeleri tarafından rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Nasıl Uygulanır?
Oldukça ince işçilik isteyen yapışkanlı folyonun uygulaması, yapıştırma tekniklerine hakim kişiler tarafından yapılmalıdır.
Öncelikle yapıştırılacak yüzey güzelce temizlenmelidir. Ardından yapışkanlı kısım alta gelecek şekilde, hava kabarcıkları kalmamasına dikkat ederek yüzey kaplanmalıdır.
 
Yukarı Alt