Broşür çalışmam....

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76

Çalışmalar yapılırken Corel Draw ve Photoshop programları kullanılmıştır.
Baskı için 250 gr Parlak kuşe kağıt düşünülmüş ve Üzerine parlak selefon uygulaması yapılacaktır.

Saygılar.​

Tepki
100
sizin yakınlarda ecza deposu mu var:D:D:D

gayet şık çalışmalar olmuş. özelliklede ikinci çalışmadaki
dekübe (saçlar) kusursuz. yalnız üstteki her iki çalışmadada olan iki renkli bant
biraz anlamsız olmuş gibi. yani değişik bir hava katmamış.
saygılar...

Tepki
4
gayet hoş tebrik ediyorum.. özellikle dekubeler ve şeritler.. Tabii renklerde uyumlu..
çinko sülfat yazısını zincover'in alt sağına da koyabilirsiniz. Bir de şurup resmi galiba iyi durmuyo resim kötü gibi..

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Henüz Fotoğraf çekimleri yapılmadı ürünün. Cep telefonu ile çekip müşteriye gönderildi sadece. O yüzden fotoğraf net değil. İkinci çalışmadaki çocuk dekupe edilmemiştir. Fon rengi hoşuma gittiği için hiç değiştirme gereği duymadım. Fakat bu kadar kusursuz dekupe yapmak tabiki mümkündür.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılar.

kullanici

Üye
Tepki
0
ilac kutusunun yeri beni rahatsiz etti, asagilarda olsa daha mi iyi dururdu aceba?
renk uyumu hos, resimler sirin
tebrikler

Tepki
5
Selam,

İlaç firmaları genellikle çok fazla atraksiyonlu tasarımlara gitmezler. Genellikle ve çoğunlukla ürüne ( packshot ) işaret etmek ya da ürünü kullanacak kitleyi ön plana çıkartmak üzerine kurgulanmış tasarımları yeğlerler.

Bu anlamda 1. taslak bence daha anlamlı ve konuya işaret eder tarzda olmuş. Özellikle yere uzanmış çocuğun şurubun lezzetinden kaynaklanan dil çıkartma esprisi konuya cuk oturmuş. Bilirsiniz çocuklar genellikle tad olarak beğendikler şurupları daha rahat, uğraştırmadan içerler. Anneler de bu anlamda kendilerine zorluk çıkartmayacak lezzete sahip şuruplara öncelik verirler. Bu anlamda hedef kitleye yönelik bir çalışma. Konsepte de uygun olmuş.

Bunun dışında bir iki şey var ki bunlar ayrıntı. Olsa daha iyi olur ama olmasa da farketmez türünden.

1- Sol üst köşede duran ürünün ( packshot ) boyut olarak biraz daha büyümesi.
2- Tercih olarak kullanılabilir anlamında öneriyorum. Ürün ambalajı üzerindeki ürün logosunun yine bant olarak üst kısma çekilmesi ve " Zincover " yazısının o bant içerisine dişi olarak yazılması.
3- Sol alt köşedeki sloganın punto olarak biraz daha küçülmesi.
4- Bu tür basit düzeltmeler hem ürün kurumsallığının ön plana çıkartılmasına hem tüketici üzerinde psikolojik görüntü şartlandırılmasının yaratılmasına hem de tanınırlığın artırılmasına yol açar ki bu bağlamda konuya yaklaşıldığında müşterinin yönlendirilmesi ve müşteri memnuniyetinin yaratılması için önemli etkenler olarak ön plana çıkar.

İkinci tasarım ilaç firması için benim tercih etmeyeceğim bir tasarım türü. Ama müşteri bu bakarsınız beğenir... Floral desenlerin arka planda kullanılması çağrıştırmayı farklı yerlere taşıyor gibi sanki. Olumsuz değil. Hatta son dönem tasarım mantığı düşünüldüğünde olumlu bile olabilir. Göz alışkanlığı gereği...

Bu arada bu tür saç dekupelerini yapan bir plugin üçüncü parti ürün olarak mevcut. Oldukça başarılı sonuçlar elde etmenize yaracak bu Photoshop plugin'in adresini veriyorum. Neler başarabildiğini inceleyebilirsiniz.

TIKLAYIN İNCELEYİN

Tasarımlar genel olarak olumlu. Beynine ve ellerine sağlık.

Saygılar...

Yukarı Alt