Bu efekt nasıl yapılıyor?

cesar5x

Üye
Tepki
0
Fantamorph gibi programlarla yapıyorlar. Ama bu filmde hangi programı kullanmışlar bilemiyorum.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@spyagent

Şahsım adına buna en güzel cevabı sizin vereceğinizi düşünüyorum. Çünkü soran da sizsiniz, videoyu paylaşanda sayın spyagent:). Hatta ders olarak bizlerle paylaşırsanız seviniriz, iyi forumlar...

Günay YUNUS

Grafikerler.Org
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
26
Spyagent arkadaşıma uzmanlık alanıma girdiği için cevap veriyorum. O tekniğin adı Morph'tur. Face Morphing diye de geçer. Videodaki Turkcell ile ilgili olan kısım ve Michael Jackson'ın efsanevi Black Or White videosu (ki Face Morph'un kullanıldığı en popüler videodur) Face Morph'tur. After Effects, Shake gibi FX ve Motion Graph programlarında, FinalCut ve Premiere gibi video editing programlarında (FinalCut'ın içerisinde morph seçeneği kurulum esnasında,Premiere de ise extra dan plugin olarak yüklenerek) yapılabilmektedir.

Teşekkürler.

spyagent

Üye
Tepki
0
@Yaşar KARADENİZ
Kardeş sende varya acayipmişsin. sendekide nasıl bir mantıktır yaa. :D birde gitmişsin iki resmi photoshop'ta birleştirip forum'a upload etmişsin. o kadarda uğraşmışsın.:) videoları youtube'den indirip, after effects'de düzenleyip (birleştirip) vimeo'ya yükleyen tabiki benim. siz göresiniz diye. mecburen bir video upload sitesine üye olup, videoyu anca o şekil upload edebiliriz değil mi? başka türlü o video'yu sana nasıl gösterebilirim ki?:D

spyagent

Üye
Tepki
0
@Günay YUNUS
Günay, bu tekniğin nasıl yapıldığını çok merak ediyordum. senden öğrenmiş oldum. cevabın için teşekkürler

Günay YUNUS

Grafikerler.Org
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
26
@spyagent

Rica ederim,yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

milcanx

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar mask kullanarak da yapabilirsiniz, saçın bir den ortaya çıkması videoyu çekerken toplanmış saçın bırakılmasıyla yapılmış yani video efekti değil o. her görüntü Birden fazla maska bölerek ve masklardan birini orta nokta seçin yani değişim noktası deneyin ve görün yakın sonuç alacaksınızdır.

Metin Eren

Üye
Tepki
0
@Günay YUNUS

bu kadar açıklayıcı bi anlatıma daha önce hiç şahit olmamıştım. bilgine hayran kaldım. tebrik ederim

Yukarı Alt