BuLutun Arasından Sızan Güneş Efekti Vermek

Tepki
7
Örnek Resim

Resimimizi seçiyoruz
Layer menüsünden resmimize sağ tıkLayıp Duplicate Layer seçeneğine tıkLıyoruz ve resmimizin kopyasını oLuşturuyoruz
Çıkan kopyaya tıkLayıp yukarıdaki NormaL yazan pencereye tıkLayıp Screen seçeneğini seçiyoruz

CtrL+L basıyoruz ve çıkan ekranı resimdeki gibi yapıyoruz

İşLem bitince FiLter - BLur - RadiaL BLur menüsünüde resimdeki gibi yapıyoruz ve çıkan ışın şekLini istediğimiz yere yerLeştiriyoruz (AyarLarı kendi resiminize göre değiştirebiLirsiniz)

Son oLarak CtrL+Shift+L yapıyoruz
Işın efekti resimde oLuşuyor
İsterseniz ışın efektine BLur efektide uyguLayabiLirsiniz böyLece keskinLiği azaLmış oLur
Işın efektini daha beLirgin yapmak için resimimizin oLduğu Layere sağ tıkLayarak Duplicate Layer yapıyoruz ve bir tane daha ışın efekti katmış oLuyoruz (Resime göre ayarLarsınız)

Resmimizin son haLi

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Anlatımlı ve resimli olması derslerde öğrenme ve uygulama açısından daha faydalı oluyor, emeğine sağlık,paylaştığın için teşekkürler.

toht

Üye
Tepki
0
merhaba güzel ve yararlı bir paylaşım olmuş
emeğinize sağlık

Tepki
2
güzel çalışma gerçektenn.şu diğer işlerimden fırsat bulunca ilk işim photoshopda sitemizde verilen dersleri denemek çalışmak olucak..

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
@emre_kara

Ders anlatımı resimli arkadaşım. resimler bazen geç açılabiliyor.

Tepki
2
radikal blur kısmında blur centerdaki pozisyonu yakalayamadım..sizce neden olabilir.

yazmıştım ama buldum..sorumu geri alıyorum..çevrevenin içinde elle hareket edebiliyormuşuz..:)
teşekkürler.
saygılar.:)

Yukarı Alt