çalışma

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
eline sağlık ;) lakin bu telefon 3310'dan daha hantal :) başka modeller yok mu :p

ekinoks76

Üye
Tepki
4
yok yeni çıktı bu model kimsede yok bir tek üretim numune:)))

önemli olan freehand photoshpta bişiler çizmek ilerlemek arkadaşlar çize çize gelişir

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba Ekinoks.

Ne güzel, boş durmayıp böyle sürekli kendinizi yenilemek ,bilgilerinizi tazelemek,daha iyi yerlere gelebilmek için çabalamak ,inanmak...

Çalışmalarınızın birkaçına bakabildim sadece.
"Bana birşeyler tavsiye eder misiniz?"
derseniz, evet edebilirm.
Öncelikle gerçekten çok güzel şeyler yapmışsınız, çizimlerinizi hatta çizgilerinizi beğendim,kaleminizi nasıl tuttuğunuz tahminimde,sizde yetenek var, sadece "gerek olan bu yeteneği nasıl kontrol edebilirim" im cevabı için az biraz araştırma yapmak ya da gelen GEÇERLİ eleştrileri dikkate almak.
Örneğin belirgin bir hatanızı dilegetirmek istiyorum.
Bunu değerlendirirseniz ve bunun sonucu bu yolunuzda size katkım olursa çok sevnirim:

Bu güzel vektörel çalışmalarınızda ve bunlar gibi olacak ,olabilecek diğer çalışmalarınızda asla ama asla böyle kabartı (Bevel)lar kullanmayın, bu efektler çalışmanıza zarar verir bilmelisiniz,
forumumuzun düzenlediği yarışmalarda iştirakçilerimizin çalışmalarında da karşılaştığım bir sıkıntıydı bu efektler.Çizim efektsiz daha hoş duracak haldeyken böyle efektler ekleyip çalışmaları estetik açıdan katletmek olmaz.
Bevelin de kullanım alanları vardır elbette yalnız doğru yerlerde.Bunu zamanla daha iyi kavrayacağız tabiki.HERŞEY ZAMANLA...

Ben derim ki şu saatten sonra eklediğiniz çalışmalardaki kabartıları kaldırırsanız birşey kazanmazsınız yalnız bundan sonra böyle çizimlerde böyle efektler kullanmazsanız ozaman birşeyler kazanabilirsiniz.
Bakın hatanız çok küçücük, devede pire...
Çizimleriniz ise hiç amatörce değil.
Size samimice başarılar dilerim.
Bu yol çok uzun,çok çetin,çok engebeli.

Akılarası Tavsiye Notları
Grafik alanında bilgilerimizle en iyi yerlere gelmeye çalışırken biryerden de Olgunca Eleştirmeyi de öğrenmeye çalışırız genelde.
Özellikle sonuncusu daha önemlidir.
Yalnızca bu işte değil yaşamın her alanında eleştri ahlakı çok mühimdir.
Kişinin sevyesini gösterir, deneyimlerinin dışa yansımasıdır.
Birilerine yol göstermeye çalışırken önce kendimiz doğru yerde duruyor muyuz buna dikkat etmeliyiz.
Durduğumuz yer yanlışsa hep yolun başında saymamız kaçınılmazdır.
Ozaman iktidar da olamayız muhalefet de.
Tüm bunları neden yazdım merak etmiş olabilirsiniz.
Sebep açık:
Daha baştan iyi yerlere gelmek istediğinizi yazmışsınız, o halde size uzattığımız bu mumu yanınıza alarak yolunuza devam ediniz.Bu mumun bu cılız ışığı yolda size pek faydalı olmaz belki
ama en azından Sahte ve Gerçek Deneyimler İlkesi ayrımı yapmanıza katkıda bulunur.
Yeni çalışmalarınızı bekler başarılar dilerim...

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
Hakan Dağdeviren,
Yazdıklarını h a y r a n l ı k l a okudum, tüm grafik becerilerinin yanında bence yazı da yazmalısın. Gerçekten hayranlıkla okudum. Güzel yazılarını görmek isterim.

ekinoks76

Üye
Tepki
4
Sayın Dağdeviren yazınızı okudum çalışmalarımı beyendiğinize çok sevindim eleştirilerinizi dikkate alıcağım mutlaka. Fikirleriniz benim için önemli.
Güzel sanatlar ile yaklaşık 10yıldan fazla bir süredir ilgileniyorum karakalemle başladım yeteneğim var çok şükür kısa bir süre etiket grafikerliği yaptım fakat çizim üretmek geniş bir yelpaze benim dalım farklıydı yaş kaç olursa olsun insan kendini mutlaka geliştirmeli diye düşünüyorum grafikerlik web tasarım gibi kurslara gittim fakat bilirsinizki proğramları öğrenmek yeterli değil bunun yanı sıra kendini geliştirmek pekiştirmek için çok çalışmalı bende bunu yapmaya çalışıyorum eleştirilere açığım çünki; olduğum yerde asla saymak istemem, tamm oldum dedğiniz an bitmişsizndir öyle değilmidir öğrenmek kendini geliştirmek asla bitmez, hayat boyu bunuda dikkate alarak çıktım yola birşeyler yapmak istiyorum bu kulvarda verimli olmak üretmek ve sevdiğim işi yapmak istiyorum aslında küstürmüşlerdi çiizm yapmayı bana ama yine o çiizm aşkı alevlendi içimde..bakalım sonumuz hayrola umarım başarılı olurum:)))(Allahın izniyle)

bevel e gelince daha gerçekçi daha 3boyutlu görünsün ne bilm çizimleri gölge efekleride sanki karakalemdeki gibi çizim ben varım desin diye kullanıyorum sanırım belkide haklıısnz eleştirinizde mutlaka aklımın köşesinde bulundurcam fikirlerinizi

beyeniniz ve yumuşak eleştirileriniz için tşkler:))

Yukarı Alt