canlı portre çalışmam

Sabahattin ÖZLÜ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
3
Halit bey ellerinize sağlık... Öncelikle bir şeye deyineyim benim el beceri yeteğim yoktur... Fakat gözüme çarpan bir kaç şeyi size söyleyebilirim...

Prespektif olarak iyi... İnsanın üstündeki nesneleri güzel çizmişsiniz... Ama yüz tarafının hatları belirgin değil ve biraz soluk, basit olmuş... Ayakkabıdaki ve gölgede de ufakta olsa sorunlar var...

Tekrardan elinize sağlık... Çalışmalarınız devamını bekleriz...

Tepki
25
Halit bey; öncelikle başlık yanlış portre terimi en basit haliyle göğüsten yukarı olan bölüm için kullanılır. yaptığınız çalışma ise canlı modelden bakarak yaptığınız çalışmadır. oran orantı olmamış gövdeyle bacak boyu neredeyse eşit çlışmışsınız ayaklar bir hayli büyük ellere göre ve başa göre lekesel değere açısından bir sorun yok gibi dataya inmişsiniz bu güzel desen çalışmasını üniversitee hazırlık için mi çalışıyosunuz öyleyse çok eksikleriniz var yada hobi olarak mı yapıyosunuz eleştirilerimi ona göre yapmak isterim ...

Tepki
4
@Sabahattin ÖZLÜ

yorumunuz için tesekkurler

@Dilek Doğrusöz

valla oncelıkle baslık için pardon ewet bende eksıklerımın oldugunu bılıyorum çicgilerlm iyi ama teorik olarak çok eksiklerim var bunuda liseden sonra zaman bulupkendımı geliştiremedıgım için olsa gerek şimdilik hobi olarak yapıyorum dıyebılırım

Yukarı Alt