Cevap Hakkı...

Durum
Konu kapatılmıştır.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Bir süreliğine dışarı çıkayım dedim forumda neler olmuş neler. :)
Bu mesajı bir şey ispat etmek için değil, sadece tarafıma yapılan itham ve iftira dan dolayı cevap hakkımı kullanmak için yazıyorum. Sanırım buna hakkım var…
Bir süre önce bir üyenin konularını üyeyi bizzat bilgilendirerek ben sildim. Daha önce onlarca kopya çalışmayı sildiğim gibi. Ve belki de fark etmediğimiz hala onlarca kopya çalışma var yarışma içerisinde…
Herneyse…
Ben grafikerler.org forumunda herhangi bir nokta dahi yazsam, bunu kendi egom için değil, yapılması gerektiği için, ve bunca yıllık iş ahlakıma uygun olduğu için yapıyorum. Elbette takdir kadar tepki de alıyorum ve alıştım artık. Doğal karşılıyorum. Bu karşıdaki kişilerin sosyal yapısı ile alakalı durumlar.
Üyeden kendisine ait orijinal çizimleri istediğim doğru. Bana gönderdiği ise yine başka bir siteden alınmış hazır vektörler idi. Bir çalışmanın sizde vektör halinin bulunması o çalışmanın size ait olduğunu ve sizin tarafınızdan yapıldığını göstermez… Dünyadaki bütün kurumsal logoların vektörlerini internetten bulabilirsiniz…
İkincisi, orijinal çalışmaları bulup kendisine linkini vermeme rağmen aldığım “bu çalışmalar çok farklı. Sadece biraz benziyor” cevabı, karşıdaki kişinin bu işi ve forumu ne derece ciddiye aldığının göstergesidir.
Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Grafikerler.org’daki hiçbir yönetici keyfi kararlar almaz ve her mudahalenin mutlaka bir sebebi vardır.
Bir insana ithamda bulunmadan önce sebep ve sonuçlarını iyi düşünmekte fayda var.
Ayrıca bu yaşanan durum sadece bana yapılmış bir saygısızlık değil, kendi çabaları ile birşeyler üreten ve bu ürettiklerini sunan tüm forum üyelerinin emeklerine karşı haksızlıktır...
Direk beni hedef göstererek ve suçlayarak, kendisine haksızlık yapıldığını iddia eden bu üyenin çalışmaları ve orijinal görseller aşağıdadır.
"Ayıp" diyorum başka da bir şey demiyorum.
Yorumu size bırakıyorum…
Herkese iyi forumlar…

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt