Ciddi Bir Adam 2009 | A Serious Man 2009

idris gümüş

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
5
ragman:

Resimler:
Dvd Kapak Resim:

Filmden Kareler:

Film Detay:
IMDB Puanı:
film henüz vizyona girmemiş
Yapım:
2009 ~ ABD, Fransa, İngiltere
Tür:
Dram, Komedi
Yönetmen:
Joel Coen, Ethan Coen
Senaryo:
Joel Coen, Ethan Coen
Yapımcı:
Joel Coen, Ethan Coen, Tim Bevan, Eric Fellner, Robert Graf
Görüntü Yönetmeni:
Roger Deakins
Müzik:
Carter Burwell
Dağıtım:
Tiglon
Filmin Websitesi:
www.filminfocus.com/focusfeatures/film/a_serious_man
Süre:
1 saat 45 dk
Gösterim Tarihi:
06 Ağustos 2010 (Türkiye)
diğer ülkeler...02 Ekim 2009 (ABD)
20 Kasım 2009 (İngiltere)
09 Ekim 2009 (Danimarka

Film Konu:
1960'ların ortasında geçen filmde, Orta Amerika'da bir üniversitede fizik profesörü olan Larry Gopnik'in gitgide kötüye giden hayatını Coenler'in filmlerinden alışık olunduğu üzere mizahi bir anlatımla izleyeceğiz. Larry, karısı Judith tarafından terk edildikten sonra karısının iş arkadaşı Sy Ableman'la birlikte olduğunu öğrenerek ikinciyi darbeyi yer.
Bu yetmezmiş gibi bir de sorumsuz kardeşi Arthur'da yanına taşınır ve evin tüm sorumluluğu Larry'e yüklenir. Başına buyruk oğlu Danny ve alışverişten başka bir şeyi düşünmeyen kızı Sarah'ta, Larry'nin dertleri arasındadır. İşin içine birde kimden geldiği belli olmayan bir tehdit mektubu, üniversiteden mezun olmak için rüşvet teklif eden bir öğrenci ve güzel komşusu da girince Larry, bu karmaşanın içinde yapayalnız kalır. Gerçek bir tavsiye ve yardım ihtiyacı hisseden Larry bir hahama başvurur. Acaba tüm dertlerini sona erdirecek, ona yardım edebilecek güvenilir bir dost çıkabilecek mi? Ciddi bir dost...

Oyuncular ve Kadro:

<LI class=selectedtab>Yönetmenler
  • Senaristler

• Oyuncular

• Yapımcılar

• Müzisyen

• Görüntü Yönetmeni

idris gümüş

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
5
Büyükler filmi bence yılın filmi oldu ama ödül peşinde filmi ile başa baş gidiyorlar şu anda.

Yukarı Alt