Çizdiğiniz Şekili Convertleyin- Çok işinize yarayacak

meran

Üye
Tepki
0
CTRL + SHIFT + Q

Evet bilmeyenler duysun. Mesela bir logo çiziyorsunuz daire çizdiniz etrafına çizgi kalınlığı verdiniz Her şey bitti normal logoyu küçültesniz çizgi kalınlaşacak çizime göre büyütseniz ince kalacak işte bu komut sizi bu dertten kurtarıyor. Şeklinizi seçip bu tuşlara bastığınızda çizgi ile daire ayrılıyor ve ikiside bağımsız oluyor. Bu komut birde Powerclipli bir şekle çizgi verdiyseniz mükkemmel sonuç veriyor. Filme iş gönderenler bilir power clip istenmiyor bitmap yapacaksınız ama bitmap yaptığınızda çizgide bitmap oluyor ve resmin kenarı kırık kırık gözüküyor. Saygılar...

İlk önce bir daire çizelim

Daireyi içini kırmızıya kenar çizgisinede 2,822 verelim

Sonra şeklimizi seçelim ve sihirli komutumuzu verelim CTRL + SHIFT + Q

Gördüğünüz gibi kenar çizgisinle iç daire ayrıldı ve kenar çizgizi diye bir şey kalmadı. Yeni derslerde buluşmak dileğiyle...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
bilgi için teşekkürler grafiozo, coreldraw bilenlerin işini kolaylaştırdın:)
ama keşke resimli anlatsaydınız,daha iyi anlaşılırdı, en yakın zmaanda resimli olarak ders bekliyoruz:):)

SteqanoS

Üye
Tepki
0
anlatımın için tşkler de daireye hiç çizgi vermesekte aynı olmuyo mu bunun farkı ne anlamadım

SteqanoS

Üye
Tepki
0
Anlatımını okumasam soru sormazdım ve sizde ''bunu sormamanız gerekirdi'' diyeceğinize farkını anlatsaydınız bende anlamış olurdum...

Tepki
100
@SteqanoS

arkadaşım dersi uygulayıp takıldığınız yerlerde ya da anlamadığınız yerlerle ilgili sorarsanız daha iyi sonuçlar alırız.
arkadaşın anlatımından şu sonucu çıkarabilirsiniz. aşağıda bir örnekle anlatıyorum.

umarım yardımcı olabilmişizdir...
iyi forumlar.

Yukarı Alt