Çocuklar işçi olmasın!!!

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
benim yaptığım yanlışı sende başlıkata yapmışsın çocuklar işçi olmasın demişsin ya orda yazıyı ortala,ben öyle yapmadım diye 57 aldım ve kaldım
Hocalarınız aynı kişi mi?

Tepki
0
@ayshe mrc
bende merak ettim şimdi benim hocamın adı erol sizinkinin ismi nedir acaba :D
ayrıca bu konu yaklaşık olarak 3 hafta önce verildi. yani daha bize not verilmedi. çarşamba teslimden sonra sınıfın notları belli olucak.
birde çalışmanız arşivinizde varsa bizimle paylaşırsanız memnun olurum

@Hakan Dağdeviren
neyse ozel mesajla arkadas beni bilgilendirdi hocalar ve okul aynı deilmiş. benim hocam daha insaflı çıkar umarım :D

cevdet bay

Üye
Tepki
0
selamlar,

resimler ve siyah zeminin birbirini boğduğunu düşünüyorum. resimlerin parlaklığı artırılabilirdi. "çocuklar işci" kelimeleri "olmasın"dan daha küçük gözüküyor. "çocuklar işçi"nin erfarına da kırmızı çekmek hem renk hem font uyumunu sağlar. istatistik bilgiyi veren cümlenin başındaki "yalnız" sözcüğünü kaldırırsan cümle daha düzgün olur. yine "mendil" ve "satan"; "kolaysa" ve "yağmurda"; "de" ve "aileni" kelimeleri arasında fazla boşluk karakteri var. bunlar da görüntüyü bozuyor.

kolay gelsin.

Tepki
5
Hem "Çocuklar işçi olmasın" sloganı var, hem de mendil vs satan çocuklardan alış veriş yapmamızı tavsiye eden ifadeler var bu tezat oluşturmuyor mu? Bu çocukları zorla çalıştıran genelde aileler oluyor, sokak çocuklarından alış-veriş yaptığımız sürece, talep var diye aynı sistem devam edecektir... Çözüm ne olabilir onu araştırıp oraya vurgu yap bence...

Tepki
0
resimler güzel fakat fontlar etkileyici görünmüyor anlatılmak isteneni tam olarak verememişsin çalışmaya devam

Tepki
0
"kızma mendil satan çocuklara kolaysa yağmurda çamurda sende aileni geçindir" bu söze gerek kaldığını düşünmüyorum. altındaki (solda kırmızı ) cümlede insanların daha fazla anlam bulacağı bir söz var. Afiş çalışması konuya ilgi çekmektir ve gerekli bilgilerin yer aldığı sanatsal düzenlemedir."çocuklar işçi olmasın" , cümlesi yeterli bence .hatta tek ve derin ifade içeriyor. tasarım da ise renkler ve yazı fontları farklı olabilir. emeğinize sağlık,
umarım bakamayacağımız çocukları dünyaya getirerek sorumsuzluğumuzu küçük bedenlere yüklemeyiz.
saygılar.

Yukarı Alt