Çocuklara Aşkı Sormuşlar

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
3 Nisan 2008
Mesaj
2.630
Tepki
89
Tekstil Grafik Kursu
En büyüğü 10 yaşında olan bir grup akıllı bıdığa “Sence aşk nedir?” diye sormuşlar. Alınan cevaplar, internette hızla dolaşıyor. Cevaplara bakınca anlıyoruz ki, gerçekten çağ atlıyoruz. çocukluğumuzda bize “Aşk nedir?” diye sorsalar ne cevap verirdik?

Aramızdan cevap verebilen çıkar miydi? Evet, belki kendi aramızda “Aşk bir sudur iç iç kudur” türünden bir tekerleme yuvarlayıp isin içinden çıkardık ama aşağıdaki türden yargılara ulaşacak verimiz olmadığı gibi, dile getirmeye de utanırdık galiba! Bu arada unutmadan, cevapların yanındaki yorumlar da e-posta dünyayı dolaşırken, isimsiz kahramanlarca eklenmiş…

İşte cevaplar:

- Aşk, sevgilimizle aramızda bi sürü kötü şey meydana gelmeden önce hissettiğimiz şeydir. :)

- Benim anneannem sırtından hasta olmuştu ve eğilemediği için ayak tırnaklarına oje süremiyordu, dedemin de parmakları hasta olmasına rağmen anneannemin ayak tırnaklarına hep oje sürüyordu. Bence aşk budur. (Evet yaaa. evet yaaa)

- Sizin adınız size aşık olan birinin ağzından daha değişik çıkar, o size adınızı söylediği zaman “benim ne güzel adim var” diye düşünürsünüz… (Hakikaten! Hiç böyle düşünmemiştim.)

- Aşk birlikte yemeğe gittiğimiz zaman sevgilimizin kendi kızarmış patateslerini bizim tabağımıza koyması ve bizim tabağımızdan hiçbir şey almamasıdır. (İşte bu en güzeliydi)

- Aşk, biri sizi ne kadar kırmış olsa da sırf o üzülür diye ona kötü bir şey söylememektir. (Canımmm, yaa evet öyle, ama…)

- Aşk çok yorgun olduğumuzda bizi gülümseten bir şeydir. (Daha nasıl anlatılabilir ki?)

- Aşk, annemiz babamıza kahve yaptığı zaman ona götürüp vermeden önce kendisinin bir yudum içmesi ve tadının çok güzel olduğunu kontrol etmesidir. (Bir de illa ki de paylaşmaktır)

- Aşk her zaman öpüşmektir… öpüşmekten yorulduğunuz zaman bile hala birlikte olmak ve çok konuşmak istersiniz. Benim annemle babam da böyleler. (Allaaam allaaam )

- Aşk, sevgilimiz bir şey söylüyorsa yılbaşı hediyelerini açmayı bile bırakıp onu dinlemektir. (Simdi ağlıycam ama, bu da ikinci en güzel tarif)

- ‘Senden nefret ediyorum’ dediğimiz birine ilerde aşık oluruz. (Hadiseyi çabuk kavramış :))

- Aşk sarılmaktır… Aşk öpüşmektir… Aşk “hayır” demektir. (Bu da çabuk çözmüş :)))

- Aşk sevgilimizin her şeyini bildikten sonra bile onunla çok iyi arkadaş olabilmektir. (Cidden ağlıycam.)

- Aşk kocamız çok terliyken ve kötü kokuyorken bile ona “Sen Bruce Willis’ten daha yakışıklısın” demektir. (Kesinlikleeeeeee)

- Aşk, köpeğinizi bütün gün evde yalnız bıraksanız bile eve döndüğünüzde size koşup bütün suratınızı yalamasıdır. (Yaa off hayır bu çok acımasızca ama :)))

- Aşk, Sevgililer Günü kartlarının üzerinde yazan şeyleri sevgilimize söylemek, ama başkalarına söylerken yakalanmamaktır. (eheheheheh seni gidi seni)

- Birine aşıksanız, kirpikleriniz hareket ettikçe gözlerinizin içinden yıldızlar çıkar. (Süper tespit)

- Eğer aşık değilseniz “seni seviyorum”demeyin, ama gerçekten aşıksanız hep “seni seviyorum” deyin, hem aşıksanız hem de “seni seviyorum” demiyorsanız çok ayıp. (Anlayan anlamıştır bile… :)))

Kaynak
Hürriyet
 

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
5 Şubat 2008
Mesaj
3.395
Tepki
103
Şimdiki Zaman Çocukları herşeyi biliyor valla:D Bilmedikleri şey yok, herşey hazır cevap..:)
 
Yukarı Alt