corel de dosyayı JPEG haline çevirmek

cansız

Üye
Tepki
0
arkadaşlar ben corel i bu siteden 1 hafta içinde öğrendim sayılıır hepinize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. bi sorunum var corel de farklı kaydet i deniyoruu fakat seçeneklerde jpeg yok ne yapablirim acaba teşekkür ederim şimdiden..

aras463

Üye
Tepki
0
bnde yeniyim ama yardimci olmak amaciya soyluyorum projen bitince file meusunden export secenegine tikla ve save as type tan jpeg i bul kaydet.. belli ayarlari var ama tamam tamam dersen kaydediyo resim olarak.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@cansız

Corel'i 1 hafta içinde "öğrendiniz"??? Bravo!
"1 haftadır Corel öğrenmeye çalışıyorum" daha doğru bir terim olmaz mıydı?
Export ile yapabilirsiniz fakat internet üzerinde kullanacaksanız renk ayarı (Color Mode) RGB olmalı. Baskı için ise CMYK olmalı.
Resolution yani çözünürlük kullanacağınız yere göre veya dosyanın boyuna göre değişir. Baskı için kullanılacak bir görsel CMYK ve 305 Dpi olmalı. Fakat bu dergi, gazete, afiş vs için geçerli. 1 metreye 5 metre bir brandada bunu uygularsanız dosya çok büyük olur ve şişer. Bu boyutlar için 150-200 dpi da yeterli olacaktır. Belki daha da düşük. Bunları zamanla öğreneceksiniz zaten.
Net üzerinde kullanacağınız herhangi bir görsel için 96 dpi / RGB yeterli olacaktır.

Yukarı Alt