Corel de ebat problemi

Ugurkoca

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır corel kullanıyorum, şuanda X5 kullanıyorum benm sorunum.
bi kare çizdiğimde ebat ayarı mm de 86,50 olarak giriyorum okeylediğimde virgülü 1 tane sola kaydırıyo ve 8,650 olarak görünüyo çizimin ebatını da 865 cm yapıyor. bitürlü çözemedim daha önce de böyle bi sorunla karşılaşmadım.
Coreli sildim tüm dosyaları kaldırdım tekrar kurdum fakat sonuç değişmedi.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
86,50 yerine 86,5 deneyin. Ve/veya virgül yerine nokta kullanmayı deneyin.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Ugurkoca

Kullandığınız Corel X5 versiyonunda daha önce bu sorun var mıydı?
önce bu konuda bilgi vermelisiniz, klasik ama bir o kadar etkili yöntem olan;
Corel DRAW 'ı çalıştırın, açılma sırasında F8 tuşuna basın Corel 'i fabrika ayarlarına döndürün,
cevabınızı beklemekteyim.

Ugurkoca

Üye
Tepki
0
@Murat VARDAR
Daha önce böyle bi sorun yoktu, bigün dersaneden geldiğimde çok sevgili patronum corelde bişiler yapmaya çalışışıyodu ertesi gün bi iş için girdiğimde o şekildeydi, sordum patronuma ama ben hiçbi ayarıyla oynamadım diyor.
Kartvizit çalışması yapıcam uygun ebatları giremiyorum çok kötü bi sorun.
F8 corel sıfırlamayı da yaptım düzelmedi malesef

serasker

Üye
Tepki
0
@Ugurkoca

Proporty bar üzerinde LOCK RADİO butonunu açarak rectangel tool aracı ile çizin ve değeri girin, ayrıca yine proparty bar üzerinde Pick tool aracı ile sayfaya boş bir yere tıklayın girdiğiniz ölçü birimininin aynı olmasını teyit ediniz... Ayrıca girdiğiniz ölçü birimini Tools>options>Guidlines>rules kısmından görerek emin olunuz...

Bu belirttiğiniz sorun siz bir alan çiziyorsunuz ve lock radio butonu kilitli oludğundan sizin verdiğinz değeri değiştiriyordur...

Yukarı Alt