Corel draw öğrenmek istiyorum

gülnaz

Üye
Tepki
0
merhaba,
Ben bunca zamandır derdimi anlatamıyorum.
çok fazla birşeyler öğrenmek deyil amacım.
Hazırcı olarak değerlendireceksiniz belki ama corel i uzun zamandan beri öğrenemiyorum. Nedenleri belki tartışılır.
yaşım ilerledi ve sadece sol elimi kullanmak zorundayım.ingilizcem hiç yok coreldeki ingilizce terimleri öğrenirsem yapabileceğimi düşünüyorum.
Şimdilik kartvzit yapıyorum.
onuda dışarda yaptırıp siparişini veriyorum.
Önce bir boyut örneğin 3*5 boyutuna yazı yazıcam lütfen bana anlatırmısınız?

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
öncelikle şunu söyleyeyim aslında çok basit. üstelik yaşın da hiç bi önemi yok. sadece mantık yürütme ile bu işi kolaylıkla hallede bilirsiniz
öncelikle belirteyim yazdığız yazılara öyle 3 cm boyunda 2 cm eninde olsun gibi bir ölçüt hiç bir programda yoktur. yazının büyüklük birimi PUNTO'dur.

bu yazamayacakmısınız demek? tabiki hayır. burada mantık devreye giriyor
nedir peki bu mantık. benim aklıma gelen ilk yöntem

bize lazım olan büyüklüğü görebilmem için bir kare veya diktörtgen çizmek
yazımız yazmak ve yazımızı bu çizdiğimiz ebat şablonuna uygun sekilde büyütmek....

umarım yardımcı olur bu fikir size....

bu arada foruma hoşgeldiniz. lütfen forum kurallarını okuyup, sorularınızı ilgili bölümlere açabilirseniz inan çok kısa sürede çok şey öğrenirsiniz ben ve arakadaşlarım bunu sağlayacaktır.

soru sormaktan çekinmeyinin. kolay gelsin

Canan ERDE

Üye
Tepki
19
Coreldede Layer Mantığını Kavrarsanız İşin Çoğun u Çözmüş Olursunuz Tıpkı Photoshopun Layer Mantığı gibi Ve Corelde Çizimlerle Başlamanızı Öneririm Basit Çizimlerle Başlarsanız Diğerlerinide Zaman İçerisinde Öğrenmiş Olursunuz.

Tepki
6
bi kare ciz istedigin olculeri ver sonra yazdigin yaziyi buyut bu kadar
corel o kadar rahat bir programdirki kullanirken ne yaratabilirim acaba diye dusunmessin kendi kendine oluverir bile.Sitede bircok dokuman var zaten yine yapamadigin sey olursa ben ve arkadaslar yardimci olacaktir kolay gelsin

Yukarı Alt