Corel Draw'da çalışmayı group yapıp PDF olarak kaydettikten sonra...

Ada BULUT

Üye
Tepki
2
Merhaba,
Ben corel draw x4 kullanıyorum. Hazırladığım bir çalışmayı group haline getirip PDF olarak kaydediyorum (...Çünkü göndereceğim kişi yada kişilerin benim emek emek minik minik uğraştığım çalışma üzerinde extra oynamalar yapmalarını ve bunları nasıl yaptığımı bilmelerini istemiyorum...) ama o çalışmayı tekrar corel de açtığımda ungroup olarak açılıyor.
Çalışmamı bitirdikten sonra ne yapmalıyım ki, PDF olarak karşı tarafa gönderdiğimde çalışmam benim kaydettiğim haliyle kalsın?

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Çalışmalarınızdaki textleri değiştirmelerini istemiyorsanız export ederken çıkan seçeneklerden Objects menüsünden Export All Text As Curves seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Diğer çizimler üzerinde oynama yapılmasın istiyorsanız jpeg olarak gönderin sadece şekil olarak görünür ama değiştirme yapılamaz. Vektörel olduğu sürece üzerinde değişiklik yapma imkanı vardır ...

Ada BULUT

Üye
Tepki
2
Ben File menüsünden direkt olarak PDF olarak kaydediyordum. Dediğiniz gibi yapmak istedim ama export yaptığımda objects menüsünü göremiyorum :(

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Bende X4 yok, X6'ya göre söylemiştim, Save dedikten sonra bu şekilde bir menü çıkması gerekir, buradan seçenekleri ayarlayabilirsiniz ...

Ada BULUT

Üye
Tepki
2
x4 de daha farklıymış yeri, buldum ama yaptım olmadı, corel de açınca yine açıldı. PDF olarak istiyorlar benden. T-Shirt ve tekstil baskı desenleri hazırladım. Security den şifre koysam o zaman çalışmamı kilitleyebilir miyim acaba?

Ada BULUT

Üye
Tepki
2
Mesela üstte eklediğim çiçek PNG olarak kaydedilmiş, benim de tam olarak istediğim bu

Ada BULUT

Üye
Tepki
2
Teşekkür ederim Zxxxe, benden PDF olarak istedikleri için ben de size o şekilde sordum ama anladım ki; aslında PNG olarak
kaydetmeliymişim. O zaman çalışmamın üzerinde istedikleri gibi rahatça oynamayacaklar.
Tekrar teşekkürler :)

Yukarı Alt